Kronika

Lázeňský pohár Mariánské Lázně
2018

V neděli 29.4.2018 se naše gymnastky z kombinovaného programu vypravily na závod do Mariánských Lázních. Děvčata závodila ve velké konkurenci, ale i tak vybojovala pěkná umístění.

V kategorii I.VTp se Tinka Dorčáková umístila na hezkém 6. místě a Karolínka Valhová vybojovala místo desáté.

Anetka Prieglová závodila v kategorii III.VTp. Sestavy se jí celkem povedly, a tak obsadila 5.místo.

Následovala kategorie IV.VTp, kde jsme měly dvě gymnastky - Nelču a Vandu. Holky neměly svůj den a nové náčiní jim přineslo pár nešťastných pádů. Nelča nakonec skončila dvanáctá a Vandička čtrnáctá.

Celý závod zakončila V.kategorie. Naše holky zde předvedly velmi vyrovnané výkony. Kristýnka Radošová vybojovala deváté místo a Eliška Novodvorská obsadila místo jedenácté.

Na konci závodu proběhlo ještě vyhlášení družstev. Naše družstvo (Tinka, Anetka, Vanda a Kristýnka) obsadilo hezké 8.místo.
Moc gratulujeme! :)*************************

Jarní pohár města Plzně
2018


V sobotu 21.4.2018 se naše gymnastky základního a kombinovaného programu vydaly na tradiční závod do Plzně.

Začalo se základním programem. V kategorii 0.A se sestavy nejlépe vydařily Nelince Kladrubské, která obsadila 6.místo. Anička Krchová skončila šestnáctá.

V kategorii I. (ročník 2009) se z bronzové medaile radovala Eliška Erhartová. Sabču Švehlovou pozlobilo švihadlo, a tak skončila šestá. Eliška Mlčochová obsadila místo sedmé.

Ve II. kategorii Lucce Ježkové těsně unikl stupínek vítězství, a tak obsadila čtvrté místo. Emička Tobiášová skončila pátá a Amálka Nowaková šestnáctá.

IV. kategorie patřila Viktorce Kopečné, která vybojovala zlatou medaili. Nikolka Stejskalová získala stříbro a Peťa Chalupová skončila pátá.Odpoledne patřilo závodu v kombinovaném programu. Anetka Prieglová závodila ve III. kategorii a obsadila čtrnácté místo.

IV. kategorie patřila Nelince Novotné a Vandě Dorčákové. Holky zde mají prvním rokem nové načiní - kužele a stuhu. I přes velmi náročnou manipulaci se Vandičce podařilo vybojovat bronzovou medaili a Nelče Novotné čtvrté místo. Holky, super!
*************************

Velikonoční kraslice
TJ Sokol Tábor
2018

Sobota 7.4.2018 patřila závodu ZPMG a KPMG v Táboře. Celý závod začal základním programem.

V kategorii 0.A ročník 2011 se nejvíce dařilo Nelince Kladrubské, která se umístila na 3. místě. Ellenka Marková vybojovala 9. místo, Anička Krchová 15. místo a Kristýnka Příhodová 18. místo.

V kategorii 0.B ročník 2012 a mladší vyhrála Sofinka Vesecká. Verunka Zíková obsadila místo deváté.

Následovala kategorie I. (2009-2010),  kde se nejvíce dařilo Sabče Švehlové, která skončila na 4.místě. Nikolka Krýchlová skončila šestá, Eliška Erhartová 11.-12., Eliška Mlčochová třináctá a dvacáté místo patřilo Nelly Dvořákové.

Kategorii II.A (2008) suverénně ovládla Nikolka Vlková.  Zuzka Čápová a Natálka Svobodová skončily na 4.-5. místě, Emička Tobiášová a Marionka Hirschová 6.-7. a Amálka Nowaková obsadila  19. místo.

V kategorii II.B (2007) závodila Káťa Dvořáková, která se umístila na osmém místě.

III. kategorie (2005 - 2006) patřila našim děvčatům. Zlato vybojovala Klárka Horká, stříbro Magda Ryjáčková a bronz Sára Mlčochová. Barča Čížková skončila čtvrtá, Esterka Valhová pátá, Ilonka Vavrchová šestá, Nelča Kubešová sedmá, Barča Matějková dvanáctá a Barča Bočkayová sedmnáctá.

V. kategorie je letos novinkou. Děvčata zde závodí se dvěma sestavami - povinná se švihadlem a volná sestava. V této kategorii vyhrála Nikča Bendíková a bronz vybojovala Zuzka Hořínková.

Dále se pokračovala závodem v kombinovaném programu. V kategorii KP I.A (2009) se sestavy nejlépe vydařily Karolínce Valhové, která se umístila na 3. místě. Tinka Dorčáková skončila pátá.

Závod zakončila kategorie KP III.A (2005 - 2006), kde se Anetka Prieglová nevyvarovala pádu míče, a tak skončila na pátém místě.
Všem děvčatům moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších závodů!


*************************

Bizon's cup 
Praha 

V sobotu 24.3.2018 jsme se vydaly do Prahy, kde jsme zahájily jarní sezónu kombinovaným programem. Konal se tam II. ročník závodu KP, který pořádal oddíl TJ Vodní stavby Praha Zelený pruh.

V kategorii IA (ročník 2009) náš oddíl reprezentovaly dvě gymnastky - Tinka Dorčáková a Karolínka Valhová. Holky jsou v této kategorii prvním rokem a měly velkou radost, jelikož se probojovaly do finále deseti nejlepších. Závodily s volnou sestavou bez náčiní a s povinnou sestavou se švihadlem. Holkám se sestavy velmi vydařily a skončily na 8.-9. místě.

Největší radost nám přinesla III. kategorie, kde ve velké konkurenci vyhrála Anetka Prieglová. Anetka předvedla velmi přesvedčivý výkon s volnou sestavou s míčem a s povinnou obručí. Moc gratulujeme!

Ani holky v V. kategorii nezůstaly pozadu. Krásné třetí místo vybojovala Kristýnka Radošová, která od rozhodčích dostala nejvyšší známku za sestavu s míčem. U Elišky Novodvorské byla znát trochu nervozita z nových sestav, ale i tak se ji podařilo ovládnout 13.-14. místo.

*************************

Cena města Tábora 
TJ Sokol Tábor 

V neděli 3.12. se náš oddíl vydal do nedalekého Tábora, kde se konal další závod ve společných skladbách. Celý závod začal kategorií 0.A, kde na nejvyšší stupínek vystoupily Balerínky. Hned za nimi, na krásném druhém místě, skončily gymnastky se sestavou Hafanana.
II. kategorii jednoznačně ovládla děvčata se skladbou Odložené případy. Holkám se obě provedení moc povedla a potvrdily svou výbornou formu! Skladba Allegreto je v této kategorii nováčkem, a tak za velkou snaživost vybojovala stříbrné medaile. Čtvrté místo patřilo skladbě Candy.
*************************

Mistrovství České republiky
ve společných skladbách
 2017


Dne 26.11. 2017 se konal velmi důležitý závod podzimní sezóny - Mistrovství České republiky ve společných skladbách linie B. Závod se konal v Praze a náš oddíl zde reprezentovalo 5 skladeb. 

Hned ve II. kategorii jsme se radovali z krásného výkonu, který předvedly gymnastky se skladbou Odložené případy. Děvčatům se obě provedení moc povedla, a tak vybojovaly 2. místo a titul VÍCEMISTRYNĚ ČR.


Ovšem ani skladba Allegreto nezůstala pozadu a vybojovala krásné 5.místo.

Ve III. kategorii děvčata předvedla vyrovnaný výkon a umístila se na 10. místě.

Celý závod zakončila IV. kategorie, kde nás reprezentovala dvě družstva. Veteránkám se výkon velmi vydařil, ale bohužel je pár nepřesností odsunulo na né příliš oblíbené 4. místo. Naše druhá skladba Ruslana se bohužel také dopustila pár chyb a skončila na 7.místě. 


 

Děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme hodně sil do dalších závodů!kiss
 


*************************

                         OBLASTNÍ PŘEBOR  
    SPOLEČNÝCH SKLADEB

                                  ZŠ Bernartice V sobotu 11. listopadu jsme se náš oddíl vydal do Bernartic, kde se konal oblastní přebor ve společných skladbách. Děvčata zde předvedla velmi krásné výkony a vybojovala velmi důležitá postupová umístění na MČR!


V kategorii 0.A  se to nejlépe povedlo Balerínkám, které získaly zlaté medaile. Ovšem gymnastky se sestavou Hafani také nezůstaly pozadu a vystoupily na stříbrný stupínekNásledovala II. kategorii, kde naše gymnastky obsadily celý stupínek. Zlato patřilo Odloženým případům. Z druhého místa se radovala děvčata se skladbou Allegreto a bronz získala skladba Candy.

I ve III. kategorii se nám také dařilo! Holkám se podařilo vybojovat první místo a také postup na MČR!


Ani holky v nejstarší, IV. kategorii, nás nezklamaly. První místo vybojovaly děvčata se skladbou Ruslana a Veteránky skončily na místě druhém.

         Moc Všem gymnastkám gratulujeme a přejeme hodně úspěchů na MČR!!!angel*************************


 

V. KOLO ČESKOMORAVSKÉHO POHÁRU SPOLEČNÝCH SKLADEB Brněnský drak

V neděli 5.11.2018 se konalo další kolo ČMP, tentokrát v Brně. Všechny naše skladby bojovaly o co nejlepší umístění a o body do celkového hodnocení poháru.


V kategorii 0.A nás reprezentovala dvě družstva - Hafani a Balerínky. Obě dvě provedení se více vydařila gymnastkám se skladbou Hafani, a tak vybojovaly 12.místo. Naše mladší Balerínky se také neztratily a skončily na 14. místě.

Ve II. kategorii nám to konečně cinklo! A to zásluhou našich nejzkušenějších děvčat se skladbou Odložené případy. Holky předvedly velmi krásný výkon a mohly se radovat z bronzové medaile. Skladba Allegreto také nezůstala pozadu a skončila na 4. příčce. Avšak i naše závodnice se sestavou Candy předvedly hezký výkon a z Brna si odvážejí ceny za 8. místo.

Ve I
II. kategorii naše děvčata mají prvním rokem kužele. Vzhledem k obtížné manipulaci se holky dopustily pár chyb, ale i tak odešly s úsměvem na tváři a cenami za 10. místo.


V nejstarší kategorii máme letos dvě skladby - Ruslanu a Veteránky. Holky se sestavou Ruslana jsou v této kategorii prvním rokem a na těchto závodech nás opravdu velmi příjemně překvapily - umístily se na 4. místě. Zkušenější gymnastky Veteránky bohužel dneska neměly svůj den. Dopustily se pádu za koberec, který je stál velmi cenné body, a tak skončily na 6. místě.Všem závodnicím gratulujeme a přejeme hodně sil do zlepšování svých výsledků! heart


*************************
 

III. KOLO ČESKOMORAVSKÉHO POHÁRU SPOLEČNÝCH SKLADEB 

PLZEŇ

SK MG Slovan Plzeň

Sobota 21.10. 2017 nastartovala pro náš oddíl sérii závodů společných skladeb. Přestože byla znát nervozita z úplně prvních letošních vystoupení, odvezly jsme si jeden vzácný kov a spoustu dalších krásných umístění.

V kategorii 0.A nás reprezentovala hned 2 družstva a to Balerínky a Hafani. Balerínky se představily poprvé v této kategorii s novou sestavou a hudbou. V obou provedeních se sice nevyvarovaly chybiček v rovnováhách, ale i přesto se díky svému ladnému cvičení umístily na krásném 7. místě v celkovém počtu 16 družstev a v konkurenci o rok starších gymnastek.

V této kategorii závodily i zkušenější gymnastky se skladbou Hafani. Ani ony nezůstaly pozadu a umístily se na pěkném 10. místě. Obě družstva mají ještě velké rezervy a věříme, že se budou i nadále zlepšovat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve II. kategorii jsme slavili úspěch! Družstvo Allegreto se předvedlo se svou novou sestavou. Obě provedení zacvičily holky čistě, s přehledem, bez velkých chyb a jejich krásné umístění na 2. místě bylo naprosto zasloužené. Ze závodu si odvážejí stříbrnou medaili.

Druhé družstvo Odložené případy se bohužel v technicky náročné sestavě nevyvarovalo několika pádů náčiní a dalších chyb v obou provedeních. Byla znát nervozita. Přesto jejich zajímavá skladba a sladěné cvičení zaujaly a skončily na sice nepopulární, ale výborné 4. příčce z 16 družstev. Doufáme, že do dalších závodů zapracují holky na odstranění větších chyb a dotrénují svou nadějnou sestavu tak, aby příště zabojovaly o medailové umístění…Naše nejmladší skupina  Candy zacvičila hezky první provedení. Ve druhém se ale také nevyhnula vícero chybám. Holky skončily na 13. místě, ale nutno dodat, že patří mezi úplně nejmladší v této kategorii a soupeří s výrazně staršími a zkušenějšími závodnicemi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve III. kategorii reprezentovalo náš oddíl družstvo s kuželkami – skladba Wonderland. Gymnastky předvedly vyrovnané výkony, bez výrazných chyb a v silné konkurenci se  umístily na hezkém 7.místě. Velmi slibný start do dalších závodů…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakonec ve IV. kategorii – jsme zažily malý-velký come back! Naše 3 bývalé závodnice, spolu se dvěma gymnastkami z Tábora nacvičily společnou skladbu Veteránky a moc nás potěšily svým přesvědčivým a optimistickým výkonem. Není pochyb o tom, že holky stále patří k těm nejlepším. Umístily se na krásném 4. místě a už se těšíme na jejich další vystoupení! Druhé družstvo Ruslana závodí v této kategorii poprvé. Na koberec nastoupily naše závodnice v nových, krásných dresech a s novou skladbou. Holky se sice dopustily několika větších chyb v obou provedeních, ale jejich krásná sestava a cvičení určitě mají na to, aby se v dalších kolech umístily lépe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Držíme všem našim družstvům palce do Mariánek! yes             

 

PODZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2017 

*************************

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2017


******************

Meteor Cup

V sobotu 17.6.2017 se konal poslední pohárový závod sezóny. Díky domácímu prostředí a skvělé divácké podpoře závod proběhl na výbornou.

Již tradičně se začínalo od nejmenších a to kategorií 0.E. Zlatou medaili vyhrála Sofinka Vesecká a stříbro Verunka Zíková. Maria Botsman skončila šestá a Dorinka Vavrochová sedmá.

V kategorii 0.B vyhrála Nelinka Kladrubská. Mia Fabiášová se umístila na bronzové příčce, Adélka Ledererová pátá a Adinka Kohoutková šestá.

Kategorii 0.D naše holčičky celou ovládly. Ellen Marková byla první, Karolínka Voldřichová druhá, Kristýnka Příhodová třetí, Stella Šestauberová čtvrtá, Sofinka Spolidoro šestá, Andrejka Motzová sedmá, Anička Krcho desátá a Nelinka Svincická jedenáctá.

Naše holky nás mile překvapily i v kategorii 0.A. Nikolka Krýchová vybojovalo zlato, Kačka Žáková stříbro a Kája Sladová bronz. Agátka Brandejsová skončila pátá, Kristýnka Janoušková šestá, Adélka Eiblová osmá, Barča Furišová devátá, Zuzka Kožíšková desátá a Natálka Šulcová jedenáctá.

V I. kategorii  se zlaté medaile ujala Lucka Ježková, stříbra Amálka Nowaková a bronzu Sabča Švehlová. Laura Voldřichová obsadila místo čtvrté, Nikolka Vlková páté, Natka Svobodová šesté, Zuzka Čápová osmé, Eliška Erhartová deváté a Eliška Mlčochová desáté.

Ve II. kategorii náš oddíl opět zaplnil celý stupínek vítězů. Sarča Mlčochová získala zlato, Barča Čízková stříbro a Barča Matějková bronz.

III. kategorii plně obsadila jen naše děvčata. Viktorka Kopečná si svým suverénním výkonem zajistila zlatou medaili, Klárka Horká ji hned následovala medailí stříbrnou a Jasmínka Štrbová získala Bronz. Na čtvrtém místě skončila Magda Ryjáčková, Nelča Kubešová byla pátá, Ilča Vavrochová šestá, Verča Plachá sedmá a Barča Bočkayová osmá.

Ve IV.kategorii zvítězila Nikča Bendíková. Marika Mikolášová skončila druhá, Zuzka Hořínková třetí, Niki Stejskalová čtvrtá, Klárka Vejsadová pátá a Janička Zdrhová šestá.

Odpoledne pokračoval i kombinovaný program, kde se holky představily pouze s volnou sestavou.

Ve III. kategorii startovala jediná naše gymnastka Anetka Prieglová , která vyhrála.

Ve IV. kategorii ročník 2002 a starší se sestava nejlépe povedla Martince Štojdlové, a tak si domů odvezla zlatou medaili. Eliška Novodvorská obsadila druhé místo a Kristýnka Radošová doplnila stupínek a získala bronz.

cheeky Všem moc gratulujeme! heart

*************************

Sporťáček 2017
Na závěr jarní sezóny se náš oddíl
zúčastnil sportovního festivalu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Na Sporťáčku jsme měli stánek, u kterého si návštěvníci mohli zkusit všechno náčiní, pokochat se našimi trikoty, dozvědět se informace o moderní gymnastice a o našem oddílu. V odpoledních hodinách se na hlavním pódiu také přestavila naše gymnastka Vanda se svou sestavou bez náčiní. 

❤️ Děkujeme Všem gymnastkách i trenérkám za vzornou prezentaci našeho oddílu na tomto festivalu a už se moc těšíme na nové gymnastky! 🍀
*************************

Mistrovství České republiky

v kombinovaném programu moderní gymnastiky

4.6.2017 v Dubňanech 

V neděli se na stejném místě odehrálo i Mistrovství v kombinovaném programu. Jižní Čechy reprezentovalo jedno družstvo, složené ze tří členek našeho oddílu a dvou gymnastek z TJ Sokol Milevsko.

V kategorii I. a II. nás zastupovaly holky z Milevska. Anetka Kašparová z kategorie I. se umístila na 16. místě a Lucka Kašparová z kategorie II. se umístila na místě 14. Oběma holkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci jihočeského kraje!

Ve III. kategorii závodila Vanda Dorčáková. V povinné sestavě s míčem bohužel hned na začátku chybovala, což byla značená bodová ztráta. Je to škoda, protože zbytek sestavy už byl zacvičený hezky a bez chyb a hodnocení poroty, i přes pád míče, bylo poměrně vysoké. V této sestavě skončila na 6. místě. Naopak sestava s obručí se až na pár drobných chyb povedla bez pádu, ale překvapivě velmi nízké bodové hodnocení ji odsunulo až na celkové 10.místo. Pro Vandu jistě zklamání, ale už se těšíme na příští rok na její nové sestavy s kužely a se stuhou.   

 Ve IV. kategorii byla naší reprezentantkou Kristýnka Radošová. Svoje sestavy zacvičila krásně a sebejistě. Bohužel, rozhodčí ji dali nepochopitelně nízké známky a tak se umístila na  10. místě. Přesto ji držíme palce, aby se nevzdávala a dělala nám i sobě nadále radost svým cvičením.

Naší poslední zástupkyní byla zkušená závodnice Martinka Štojdlová z V. kategorie. Předvedla vyrovnané výkony a umístila se na 13.místě.

NAŠE DRUŽSTVO SKONČILO NA MČR 14. 

 

*************************

Mistrovství České republiky

v základním programu moderní gymnastiky

3.6.2017 v Dubňanech 

V sobotu 3.6. 2017 proběhl pro závodnice základního programu nejdůležitější závod celé sezóny a to samotné mistrovství České republiky. Závod se konal v nové hale SPORTCENTRUM ŽELVA v Dubňanech, pořadatelem byl oddíl SK MG Břeclav a GyTa Kyjov. Za jihočeskou oblast byla vyslána dvě čtyřčlenná družstva, která vzešla z oblastního přeboru. Z našeho oddílu se na mistrovství probojovalo 8 závodnic. Po letošní úspěšné sezóně měl náš oddíl několik medailových ambicí. 

V I. kategorii si nejlépe vedla Amálka Nowaková, která se umístila na místě 11. Hned za ní se umístila i náhradnice Emička Tobiášová.

Ve II.kategorii nás velmi příjemně překvapila Barborka Čížková, která svoje sestavy předvedla čistě a bez chyb a tak si zaslouženě vybojovala 2. místo! Moc Barče gratulujeme! Sára Mlčochová zacvičila obě sestavy velmi hezky, ale nízké hodnocení poroty ji přineslo celkové 8. místo, což bylo pro ni určitě zklamáním.

Ve III. kategorii si zaslouženě vybojovala stříbro Viki Kopečná. Naplnila tak naše očekávání a přinesla pro náš oddíl další stříbrnou medaili. Viki také moc gratulujeme! Začátečnici v této kategorii - Klárku Horkou, bohužel přemohla nervozita a dopustila se drobných, ale na Mistrovství rozhodujících chybiček. Umístila se na i tak pěkném 14. místě

Největším úspěchem pro TJ Meteor na tomto MČR byla zlatá medaile ze IV. kategorie. Tu si zaslouženě odnesla Niki Bendíková, která předvedla vyrovnané výkony v obou svých sestavách a stala se tak Mistryní České republiky pro rok 2017. Veliká gratulace. Marika MIkolášová také nezůstala pozadu a obsadila krásné 8. místo.

NAŠE PRVNÍ DRUŽSTVO již druhým rokem získalo skvélé 2.MÍSTO! VELKÁ GRATULACE!

*************************

Oblastní přebor - Tábor

V sobotu 20.5.2017 se naše gymnastky vydaly bojovat o ty nejlepší příčky do Tábora, kde se konal jeden z nejdůležitějších závodů sezóny. Bojovalo se zde o postup na mistrovství České republiky. Z našeho kraje postoupila dvě družstva z I. až IV. kategorie.

Nesmíme však zapomínat na naše nejmenší gymnastky, které sice o postup na MČR nebojovaly, ale i tak předvedly velmi krásné výkony.

V kategorii 0.E se na prvním místě umístila Sofinka Vesecká a na čtvrtém místě Verča Zíková.

Kategorie O.D byla pro náš oddíl velmi úspěšná. Zlato získala Ellen Marková, stříbro Anička Krcho a bronz Karolínka Voldřichová. Kristýnka Příhodová skončila pátá, Stella Šestaubereová a Andrejka Motzová 8.-9., Verča Pospíšilová 10.-11. a Terka Mizerová 12.-13.

 

V kategorii O.B zvítězila Nelinka Kladrubská, Mia Fabiášová byla pátá a Adélka Ledererová šestá.

Kategorie 0.A nám přinesla další dva cenné kovy. O zlato se postarala Nikolka Krýchová a o stříbro Kačka Žáková.

Od I.kategorie děvčata už bojovala o postup na MČR. Naše holky obsadily hned prvních deset příček. Vyhrála Tinka Dorčáková, Amálka Nowaková skončila druhá, Ema Tobiášová třetí, Zuzka Čápová čtvrtá, Natálka Svobodová pátá, Nikolka Vlková šestá, Lucka Ježková sedmá, Laura Voldřichová osmá, Eliška Erhartová devátá a Eliška Mlčochová desátá.

Ve II. kategorii vybojovala naše děvčata všechny tři medaile. Zlato patřilo Sáře Mlčochové, stříbro Barče Čížkové a bronz Barče Matějkové.

I III. kategorie byla pro nás velmi úspešná. O zlato se postarala Viktorka Kopečná, stříbrnou medaili získala Klárka Horká a bronzová medaile patřila Ilonce Vavrochové. Jasmínka Štrbová skončila čtvrtá, Verča Plachá pátá, Magda Ryjáčková šestá a Barča Bočkayová osmá.

Ve IV. kategorii holky pozlobilo náčiní a tak se dopustily několika chyb. Nejlépe na tom byla Nikča Bendíková, která tuto kategorii vyhrála, na krásném druhém místě skončila Marika Mikolášová a třetí byla Zuzka Hořínková. Nikča Stejskalová obsadila místo čtvrté, Lucka Krejsová páté, Klárka Vejsadová šesté a Janička Zdrhová skončila sedmá.

Závod pokračoval kombinovaným programem, kde ve III. kategorii vyhrála Vanda Dorčáková, Nelča Novotná skončila druhá a Anetka Prieglová čtvrtá.

Ve IV.kategorii si zlato pojistila Kristýnka Radošová, která zacvičila moc hezky sestavu s kuželi. Eliška Novodvorská skončila druhá.

V V.kategorii vyhrála Martinka Štojdlová.

Postupující družstva na MČR:
ZP: družstvo č.1 - Tinka Dorčáková, Sára Mlčochová, Viktorka Kopečná a Nikča Bendíková
družstvo č.2 - Amálka Nowaková, Barča Čížková, Klárka Horká a Marika Mikolášová

KP: družstvo č.1 - Vanda Dorčáková, Kristýnka Radošová a Martinka Štojdlová

heart Všem děvčatům moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí na MČR! heart

*************************

O čarodějnické koště z Vinohrad 2017

Pondělí 1.5.2017 patřilo tradičnímu závodu moderní gymnastiky. Vypravili jsme se do Prahy, kde naše gymnastky bojovaly ze všech sil, a tak jsme přivezli do Českých Budějovic spoustu medailí.

Závod zahájila kategorie O.A ročník 2010, kde se nejlépe dařilo Adélce Ledererové, která obsadila 9.-10.místo. Elišce Šmídové patřilo místo 11.-12.

V kategorii O.B ročník 2011 vyhrála Nelinka Kladrubská a Mia Fabiášová se umístila na sedmém místě.

V kategorii O.C se děvčata představila s jednou sestavou. Zlato vybojovala Sofinka Vesecká a stříbro Elen Marková.

I. kategorii A ročník 2008 ovládla Lucka Ježková. Amálka Nowaková skončila čtvrtá, Nikolka Vlková 9.-10., Emička Tobiášová 12., Natálka Svobodová 13-14. a 17.-18. místo patřilo Zuzce Čápové.

V I.kategorii B ročník 2009 jsme se radovali z dalšího zlata, které vybojovala Tinka Dorčáková. Eliška Erhartová obsadila místo čtvrté, Sabča Švehlová páté a Elišce Mlčochové patřilo osmé místo.

II.kategorie ročník 2006 nám přinesla další dvě medaile. O zlatou se postarala Sára Mlčochová a o stříbrnou Barča Matějková. Barča Čížková skončila šestá.

Ve III.kategorii ročník 2004 Viktorka Kopečná moc hezky zacvičila míč a odvezla si domů zlatou medaili. Verča Plachá se umístila na čtvrtém místě.

III.kategorie ročník 2005 byla pro nás ve znamení úspěchu. Zlato vybojovala Ilonka Vavrochová, stříbro Jasmínka Štrbová a bronz patřil Klárce Horké. Magda Ryjáčková skončila pátá.

Ve IV.kategorii ročník 2003 nás mile překvapila Nikča Stejskalová, která vyhrála. Janča Zdrhová byla čtvrtá a Klárka Vejsadová pátá.


Ve IV.kategorii ročník 2002 a starší se nejlépe dařilo Nikče Bendíkové, která získala zlatou medaili. O tu stříbrnou se postarala Marika Mikolášová a o bronz Zuzka Hořínková. Lucka Krejsová skončila čtvrtá.

V V. kategorii se děvčata představila se dvěma sestavami - s povinnou stuhou a volnou sestavou. Tuto kategorii vyhrála Nikča Bendíková.


*************************

Lázeňský pohár Mariánské Lázně
 1.5.2017

V pondělí 1.5. 2017 se našich 6 gymnastek vydalo na závod kombinovaného programu do Mariánských Lázní. 

Hned ve III. kategorii náš oddíl reprezentovaly tři gymnastky. Nejlépe se dařilo Vandě Dorčákové, která s přehledem zacvičila své sestavy a vyhrála. Nelča Novotná obsadila osmé místo a Anet Prieglová skončila devátá.

Ve IV. kategorii se nejlépe dařilo Elišce Novodvorské, která skončila na osmém místě. Kristýnka Radošová obsadila místo šestnácté.

V V. kategorii jsme měli jednu gymnastku - Marťu Štojdlovou, která své sestavy zacvičila moc hezky a domů si odvezla ceny za páté místo.*************************

Bizon's cup - Praha
 29.4.2017V sobotu 29.4.2017 nás čekal závod v Praze, kde se představila děvčata ze základního a kombinovaného programu. Našim děvčatům se vedlo opravdu výborně.

Dopoledne patřilo základnímu programu, kde v I.kategorii holky vybojovaly hned dva cenné kovy. Stříbro získala Lucka Ježková a o bronz se zasloužila Amálka Nowaková.

Ve III.kategorii naše gymnastky ovládly prvních pět míst. Viktorka Kopečná vyhrála, Jasmínka Štrbová skončila druhá, Ilonka Vavrochová třetí, Magda Ryjáčková čtvrtá a Nelča Kubešová pátá.

Odpoledne byl již na řadě program kombinovaný.
Ve III. kategorii se nejlépe dařilo Anet Prieglové, která zacvičila moc hezky a získala šesté místo. Vanda Dorčáková byla sedmá a Nelča Novotná desátá.

Se stuhou a kuželi se představily Eliška Novodvorská a Kristýnka Radošová. Kristýnce se povedla stuha a díky ní se umístila na sedmém místě. Eliška skončila osmá.


*************************

Pohárový závod - Žďárská pampeliška
22. 4.
2017

V sobotu 22. 4. 2017 se některé naše gymnastky vydaly reprezentovat náš oddíl do Žďáru nad Sázavou. Všechna děvčata podala krásné výkony a s sebou si odvezla spoustu zážitků.

V I. kategorii A se na 21. místě umístila Zuzka Čápová.
V I. kategorii B se velké konkurenci 25 závodnic na krásném 6. místě umístila Sabinka Švehlová. Místo dvanácté patřilo Lauře Voldřichové a Eliška Erhartová skončila sedmnáctá.

Ve II.kategorii naší Barču Čížkovou trochu potrápilo švihadlo, a tak se umístila na 5.-6. místě.

III.kategorie nám přinesla hned dvě medaile. O stříbrnou se svým krásným výkonem postarala Ilonka Vavrochová a bronz si domů odvezla Magda Ryjáčková. Nelinka Kubešová skončila na místě osmém.

Ve IV. kategorii se nejlépe zadařilo Marice Mikolášové, která vybojovala stříbro. Nikča Stejskalová se umístila na devátém místě a Janča Zdrhová skončila 10.-11. 


heart Všem děvčatům gratulujeme! heart

*************************

Jarní pohár města Plzně 
O víkendu 22.-23. dubna se naše gymnastky vydaly do Plzně. V sobotu proběhl závod v základním programu a neděle patřila kombinovanému programu.

Základní program zahájila I.kategorie, kde se ze stříbrné medaile radovala Lucka Ježková. Tinka Dorčáková skončila na místě čtvrtém a Amálka Nowaková si domů odvezla šesté místo.

II. kategorie nám přinesla další dva cenné kovy. První místo patřilo Sáře Mlčochové, která si za svůj krásný výkon vybojovala zlatou medaili. Hned za ní se umístila Barča Matějková, která skončila na místě druhém.
 

Ve III. kategorii naše holky obsadily všechny stupínky vítězů. Na prvním místě se umístila Klárka Horká, na druhém místě Viktorka Kopečná a třetí místo patřilo Jasmínce Štrbové.Verča Plachá skončila na místě šestém.
 

Ve IV. kategorii cenné zlato vybojovala Nikča Bendíková. Stříbro si domů odvezla Zuzka Hořínková a na čtvrtém místě skončila Klárka Vejsadová.


V neděli náš oddíl reprezentovalo 6 závodnic.heart

Ve třetí kategorii jsme se radovali hned ze třech medailí! Zlatou vybojovala Vandička Dorčáková, stříbrnou Nelinka Novotná a bronz si odvezla Anetka Prieglová.

Ve čtvrté kategorii se Eliška Novodvorská umístila na místě pátém a Kristýnka Radošová skončila desátá.

 

V páté kategorii kombinovaného programu závodila naše jediná gymnastka Marťa Štojdlová, která skončila na místě desátém.

****************

Jarní pohoda - Tábor 
8.4.2017

V sobotu 8.4. 2017 se náš oddíl vypravil na již tradiční závod do nedalekého Tábora. Nejprve se představily gymnastky základního programu, poté porovnaly své síly s ostatními i děvčata z programu kombinovaného.

V kategorii O.D cenné zlato vybojovala Sofinka Vesecká.

V kategorii O.C jsme měli hned dvě další medaile. O tu zlatou se postarala Nelinka Kladrubská a o bronz Karolínka Voldřichová. Na čtvrtém místě skončila Ellen Marková, Šárka Dvořáková skončila osmá a Kristýnka Příhodová desátá.

V kategorii O.B se na Mia Fabiášová umístila na sedmém místě.

V kategorii 0.A jsme měli tři gymnastky. Eliška Šmídová skončila jedenáctá, Adélka Ledererová čtrnáctá a Kačka Žáková patnáctá.

Katerogii I.A suverénně ovládla Lucka Ježková. Bronz patřil Nikolce Vlkové. Almálka Nowaková skončila hned pod stupínky vítězů na nešťastném čtvrtém místě, Emička Tobiášová byla pátá, Natálka Svobodová šestá a Zuzka Čápová devátá.

V kategorii I.B nám zacinkaly všechny tři medaile. Zlatou vybojovala Tinka Dorčáková, stříbrnou Eliška Erhartová a bronz patřil Lauře Voldřichové. Sabča Švehlová obsadila čtvrté místo a Eliška Mlčochová skončila šestá.

 II. kategorii náš oddíl opět kompletně ovládl. Zlato patřilo Sáře Mlčochové, stříbro Barče Čížkové a bronz Barče Matějkové.

Ve III. kategorii se také dařilo. Svým sebejistým výkonem se Viktorka Kopečná postarala   o zlatou medaili a Jasmínka Štrbová o bronz. Magda Ryjáčková skončila čtvrtá, Klárka Horká pátá, Verča Plachá sedmá a Nelča Kubešová osmá.

IV.kategorii odvládla Nikča Bendíková. Zuzka Hořínková získala bronz. Hned za ní se na čtvrtém místě umístila Marika Mikolášová, Klárka Vejsadová obsadila páté místo, šesté místo patřilo Nikče Stejskalové, sedmé Janče Zdrhové a Martička Lvova skončila desátá.

Odpoledne patřilo kombinovanému programu.
V kategorii III.B Vanda Dorčáková vybojovala stříbro. Nelču Novotnou pozlobila obruč a skončila na nešťastném čtvrtém místě a Anet Prieglová se umístila na místě desátém.

Ve IV.kategorii nás mile překvapila Eliška Novodvorská, která vybojovala bronz. Kristýnka Radošová skončila čtvrtá.*************************

MEMORIÁL MILADY DUCKEOVÉ – POHÁR MĚSTA MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Na další závod základního programu MG se naše závodnice již tradičně rozjely až do dalekých Mariánek.  Pohárového závodu se zúčastnilo 111 závodnic  základního programu z 11ti oddílů ČR.
Velká konkurence v jednotlivých kategoriích slibovala urputné boje o medaile.
Naše gymnastky se konkurence nezalekly a dokázaly vybojovat 6 cenných kovů! Některá děvčata skončila těsně za medailovými příčkami a jejich hezká umístění jsou motivací do příštích závodů.
V závodu 13 bodovaných družstev jsme pak obsadily skvělé 2. a 3. místo za domácími závodnicemi.


V nejmladší kat. I.B cvičila Tinka Dorčáková a hned nám zacinkala 1. zlatou medailí

V kat. I.A roč. 2008 se představila zkušenější Lucka Ježková, která v této velmi početné kategorii obsadila krásné 4. místo za 3 závodnicemi z oddílu SK MG Stodůlky Praha. Na 11. a 14.mistě se seřadily Amálka N. a Ema T.        

Následovala II.kat., ve které nám další zlato do sbírky vybojovala Sára Mlčochová a hned za ní přidala stříbro Barborka Čížková

Podobně medailově úspěšná byla i kat. III. Viktorka K. se umístila na výborném 2 .místě, za ní Ilonka V. na 3. příčce a v závěsu za nimi skončily v řadě za sebou 4. Klárka H., 5. Jasmínka Š., 6. Maga R. Na 15. místě se umístila Nelinka K.

Ve IV.kat.si nejlépe vedla naše závodnice – Marika Mikolášová, která se umístila těsně za stupni vítězů na krásném 4. místě.  Zuzka H. byla 10., Klárka V. 11. a Nikča S. 18.

Poslední cenné zlato pro TJ Meteor pak vybojovala v V. kat. naše nezkušenější gymnastka Nikča Bendíková.

Družstva:

2. TJ Meteor České Budějovice /Ježková, Mlčochová S., Kopečná, Hořínková/ 
3. TJ Meteor České Budějovice /Dorčáková T., Čížková, Vavrochová, Mikolášová/ 

 

Výborný rozjezd ZPMG do jarní sezony!

**************

Velikonoční kraslice 2017

Jarní sezóna pro nás odstartovala v sobotu 25.3. 2017 závodem Velikonoční kraslice v Táboře. Na 2. ročníku závodu se v sokolovně TJ Sokol Tábor představily nejmladší moderní gymnastky z našeho oddílu.
Závodilo se v základním programu nejmladších věkových kategorií a na tento závod se sjelo 114  malých závodnic z 8 oddílů Čech i Moravy. Pro některé z nich to byl úplně první závod v jejich gymnastické kariéře. Úvodní závod se Meteorským gymnastkám vydařil. Dívky si porovnaly svoje dovednosti na začátku sezony a odvezly si do ČB nejen zkušenosti a motivaci ke zlepšování, ale i cenné kovy.

 

V nejmladší kat. roč. 2012 si poprvé zacvičila Sofinka Vesecká a hned všechny překvapila svým suverénním výkonem. Za předvedené cvičení získala nejvyšší známku a s více jak jednobodovým náskokem zvítězila. Medaili za 3. místo si v této kategorii odnesla Veronika Zíková.

Na stupínek pro bronzovou medaili vystoupila i zkušenější Nellinka KladrubskáO.B kat. V závěsu za ní skončila Ellen Marková a neztratily se ani Karolínka Voldřichová na 9. a Kristýnka Příhodová na 10. místě.  

Velmi hezký výkon předvedla i Mia Fabišovákat.0.A když obsadila 5.místo. Adélka Ledererová, Katka Žáková a Aďa Kohoutová obsadily 9., 12., 16. místo.

 

Velmi úspěšné byly také gymnastky v kat. I.B, které cvičí nové sestavy beznáčiní a se švihadlem. Zlatý pohár si tentokrát zaslouženě odnesla Tinka Dorčáková. Obě sestavy předvedla sebejistě a získala za ně od rozhodčích přes 8 bodů. Na druhém stupínku ji doplnila Eliška Erhartová a třetí místo brala Laura Voldřichová. Sabinka Švehlová a Eliška Mlčochová se seřadily těsně pod stupni vítězů na 4. a 5. místě.

Početnou kategorii 1.A pak zcela ovládla Lucinka Ježková a odvezla si domů další zlatý pohár. Velmi povedeným výkonem překvapila i Nikola Vlková, která byla 4. Následovaly ji Amálka Nowaková, Zuzka Čápová, Emička Tobiášová  a Natálka Svobodová, které se umístily za sebou v pořadí na 6., 7., 9. a 10. místě.

 

Přejeme holkám, aby jim dobře odstartovaná sezóna vydržela i nadále úspěšná.  

 

*********************

Finále Českomoravského poháru společných skladeb

Posledním závodem letošní série společných skladeb bylo velké finále, které se tentokrát uskutečnilo v Břeclavi – 3.12.2016. Do sportovní haly TJ Lokomotiva se sjely nejlepší skladby z celé republiky, aby zde zakončily náročnou podzimní sezónu a vybojovaly poslední cenné medaile. Máme velkou radost, že z našeho oddílu se na finále probojovaly celkem 4 týmy.

V kat. OB skončily malé Buchtičky (skladba Kouzla králů) na pěkném 8. místě z 10 nejlepších skladeb.         

I. kategorii potvrdil svou letošní skvělou formu Madagaskar a zaslouženě si vybojoval cenu nejvyšší. Z Břeclavi si po dlouhé době odvážíme zlato pro TJ Meteor České Budějovice!

Ve II. kat. se Odloženým případům vyloženě nepovedlo první provedení a je to velká škoda, protože druhé provedení zajely holky výborně a bývaly by mohly ještě zabojovat o medaile… Bohužel, kvůli chybám v prvním provedení skončily nakonec na 9. místě ve finále.          

Podobně na tom byly i Billsky, které se umístily na místě 8.

Všem závodnicím moc gratulujeme a blahopřejeme k pěkným výkonům. Skladbě Madagaskar ve složení: Jasmínka Štrbová, Ilonka Vavrochová, Majda Ryjáčková a Sára Mlčochová pak posíláme gratulaci největší. Jsme na ně pyšní!           

**************************

IV. kolo Českého poháru společných skladeb

TJ VS Praha Zelený pruh

V sobotu 26. listopadu 2016 nás čekal poslední závod české části Českomoravského poháru společných skladeb linie B a to 2. ročník Memoriálu Míly Morávkové.  Tento závod pořádal oddíl Vodní stavby Praha Zelený pruh v krásně a reprezentativně vyzdobené hale. Účast byla opravdu veliká. Závodu se zúčastnilo 54 skladeb z Čech a 13 týmů z Moravy. Všechny gymnastky se snažily zacvičit co nejlépe, aby se mohly, díky svým výkonům, představit na finále v Břeclavi. Na konci závodu bylo vyhlášení celkového pořadí Českého poháru. Pět nejlepších týmů z každé kategorie si vybojovalo postup na finále Českomoravského poháru.

 

V kategorii 0.B se na 5. místě umístily naše nejmenší reprezentantky- Malé Buchtičky. Celkově skončily v Českém poháru na výborném 4. místě! Jejich umístění bylo pro nás opravdu velmi milým překvapením, protože ve své kategorii byly nováčky. 

V kategorii O.A  se Hafani umístily na pěkném 8. místě a Velké buchtičky na místě 12.

Tuto sezónu nám rozhodně největší radost dělají Madagaskarky z kategorii I. Ze závodu si vezly hned dvě zlaté medaile - jednu z Memoriálu Míly Morávkové a druhou z Českého poháru! Gratulujeme! Začínající skupina Chicago obsadila místo 14.

Pěkné výsledky předvedly i ve II.kategorii. Případi se umístily na místě 6. a celkově v Českým poháru na místě 5, tudíž postupují do finále! Skupina Mambo se umístila na místě 7. a celkově skončila taky 7.

Ve III.kategeorii se Billsky umístily na 8.místě. Celkově skončily na místě 4 a jejich postup do finále je jasný!

A ve IV.kategorii náš oddíl zastupovaly ty nejzkušenější gymnastky, které se umístily na 8.místě.

Děkujeme všem gymnastkám za vzornou reprezentaci našeho oddílu a postupujícím držíme palce do finále!

 

***********************************

III. kolo Českého poháru společných skladeb

- České Budějovice

Nejtěžší úkol nás čekal ve čtvrtek 17.11. 2016 na státní svátek. Náš oddíl Tj Meteor České Budějovice byl totiž pořadatelem III. kola Českého poháru společných skladeb. Poprvé jsme neměly k dispozici velkou sportovní halu, ale nově jsme tento závod pořádaly v Sokolovně.

 

Malé buchtičky, které závodí v kategorii 0.B, se umístily i s drobnými chybami na pěkném pátém místě.

V kategorii 0.A se nejlépe vedlo Hafanům, kteří skončili na osmém místě. Velké zlepšení bylo vidět také u Velkých buchtiček, byly jedenácté.

Největší radost nám udělaly Madagaskarky v I. kategorii , které se i přes drobné chybičky umístily na krásném druhém místě. Začínající skupina Chicago skončila sedmá.

Ve II. kategorii  obruče bohužel trochu padaly. I tak gymnastky obsadily pěkná místa. Mambo získalo moc hezké páté místo a Případi skončili hned za nimi na místě šestém.

I přes malé pády se Billsky ve III. kategorii umístily na  bodovaném pátém místě.

Gymnastky ve IV. kategorii zacvičily svoji sestavu s úsměvem. Bohužel je ale náčiní trochu pozlobilo a nakonec skončily osmé.

 

 

 

 

 

*************************

Žďárský trpaslík - Moravský pohár IV.

V sobotu 12.11. 2016 se holky z Meteoru vydaly na Moravu do Žďáru na "zkušební" závod. Zkušební proto, že moravské závody se do Českého poháru nepočítají. I ve velké konkurenci se holky umístily velmi dobře.

Malé buchtičky z kategorie 0.B předvedly krásnou sestavu s velkým zlepšením. I ve velké konkurenci se dokázaly prosadit a vybojovaly krásné čtvrté místo.

V kategorii 0.A závodily jen Velké buchtičky, protože některé členky z týmu Hafanů onemocněly. Holkám se také dařilo a skončily na sedmém místě.

Madagaskarky z I. kategorie slavily velký úspěch. Předvedly čistě provedené sestavy a na krku se jim třpytily stříbrné medaile. Bohužel Chicagu se příliš nedařilo a skončilo šesté.

V II. kategorii si zabojovaly dva naše týmy. Mambo předvedlo hezké sestavy a skončilo šesté, Případi také zabojovali a skončili sedmí.

Ve III. kategorii závodily Billsky. Sestavu předvedly bez pádu a obsadily páté místo.

*************************

II. kolo Českého poháru - Mariánské Lázně

Již tradiční společkový závod v Mariánských Lázních se konal v neděli 30.10. 2016. Stejně jako v Plzni se nám velmi dařilo a získaly jsme jedno stříbro a další krásná umístění do oddílové sbírky.

 

Malým buchtičkám z kategorie 0.B se dařilo a bylo vidět veliké zlepšení od závodu v Plzni. Svoje sestavičky předvedly téměř bez chyb a odvezly si páté místo. To se ale počítalo jako čtvrté, protože v této kategorii závodil i moravský oddíl Břeclav, který se do Českého poháru nepočítá.

V kategorii 0.A byly také Buchtičky, tentokrát velké a Hafani. Hafanům se dařilo a získaly páté místo. Buchtičky se také o něco zlepšily a skončily jedenácté. 

Madagaskarky z I. kategorie předvedly další skvělý výkon a získaly stříbro! Chicagu se také hezky povedly sestavy a skončily jedenácté, ovšem díky účasti Břeclavi si připočítaly body za desáté místo.

V II. kategorii poměřovaly své výkony Případi a Mambo. Oboum týmům se dařilo. Případi skončili pátí a Mambo osmé.

Billsky si zazávodily ve III. kategorii, kde po čistě provedených sestavách skončily páté, ale díky Břeclavi vlastně čtvrté.

Poslední IV. kategorie uzavírala závod a za náš oddíl zde závodilo družstvo našich nejstarších holek, které skončily na sedmém místě, ale porazila je Břeclav, takže si mohou připočíst body za místo šesté.

Holky, velká gratulace! Věříme, že se Vám bude stejně skvěle dařit i v dalších kolech Poháru!

 

************************I. I. kolo Českého poháru společných skladeb

-Velká cena Plzně

Sobota 22.10.2016 znamenala start série závodu společek. I přes nervozitu z úplně prvních závodů sezóny jsme si odvezly jeden vzácný kov a spoustu dalších krásných umístění. 

Úplně první závody čekaly "Malé buchtičky" z kategorie 0.B. Předvedly pěkně nacvičenou sestavu a odvezly si moc hezké sedmé místo.

V kategorii 0.A jsem měli celkem dvě družstva a to Hafanana a Kouzla králů. "Hafani" skončily na sedmém místě a "Velké buchtičky" byly třinácté.

V I. kategorii jsme se dočkaly velikého úspěchu. Holky "Madagaskarky" porazily nejen nervozitu, ale i všechny své soupeřky a vybojovaly zlato! Skladbě Chicago se také dařilo a obsadila desáté místo.

V II. kategorii jsme měly také pěkné umístění. "Případi" získaly skvělé šesté místo a Mambo obsadilo místo osmé. 

Ve III. kategorii jsme měli jenom jedno družstvo, "Billsky". Těm se i přes pár pádů dařilo a obsadily páté místo.

Ve IV. kategorii závodily naše nejstarší holky. Sestavy zajely čistě a stejně jako Billsky skončily páté.

  

Všem holkám moc gratulujeme k úspěchům a přejeme hodně štěstí do dalších závodů Českého poháru!

*************************

PODZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ
Hrdoňov 2016 

Zobrazování obrázku IMG_3271.JPG
Zobrazování obrázku IMG_4947.JPGZobrazování obrázku FullSizeRender.jpgimage

*************************

*************************

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
V
ZÁKLADNÍM A KOMBINOVANÉM PROGRAMU


O víkendu 4. a 5. června 2016 náš oddíl pořádal nejdůležitější závod celé sezóny. V sobotu proběhl závod v základním programu a v neděli pokračoval kombinovaným programem moderní gymnastiky. V základním programu soutěžilo celkem 25 družstev a 25 jednotlivkyň jednotlivých kategorií z 9 oblastí - krajů, které se nominovaly z oblastních přeborů. Náš oddíl reprezentovalo celkem 15 závodic - 4 družstva. V kombinovaném programu startovalo celkem 17 družstev. Jižní Čechy zastupovalo pouze 1 družstvo závodnic našeho oddílu. 

ZÁKLADNÍ PROGRAM

V I.kategorii si nejlépe vedla Karolínka Kolgjeraj, která získala čtrnácté místo. Lilianka Zimmermanová obsadila šestnácté místo, hned za ní Míša Bergerová získala sedmnácté místo a Lucka Ježková místo dvaadvacáté.


image


Ve II. kategorii se nám dařilo daleko lépe. Klárka Horká si zalouženě za svůj sebejistý výkon vybojovala mistrovský titul. Krásné třetí místo obsadila Ilonka Vavrochová. Jasmínka Štrbová získala šesté místo a Magda Ryjáčková místo třinácté.

imageVe III. kategorii se na prvním místě umístila Klárka Vejsadová, která zacvičila své sestavy sebejistě a čistě. Velmi nadějná Viktorka Kopečná obsadila osmé místo, Martička Lvova skončila na místě jedenáctém a Nikolka Stejskalová na místě patnáctém.
image


Ve IV. kategorii se prosadila Nikča Bendíková a vybojovala stříbrnou medaili.
Zuzka Hořínková obsadila místo sedmnácté a hned za ní skončila Marika Mikolášová - na místě osmnáctém.

imageZobrazování obrázku FullSizeRender.jpg

Čtyři individuální medaile doplnil úspěch ve družstvech, kdy naše první družstvo získalo stříbrné medaile. 

imageimage


KOMBINOVANÝ PROGRAM

Ve III. VTp se na pěkném sedmnáctém místě umístila Anetka Prieglová.

image

Ve II. VTp Vandička Dorčáková obsadila nádherné šesté místo.

image

V I. VTp byl náš oddíl zastoupen dvěma závodnicemi.
Eliška Novodvorská se umístila na třináctém místě a Kristýnka Radošová obsadila místo šestnácté.

V kategorii Ženy se předvedla naše nejstarší závodnice Adrianka Pinlová, která si svým vyrovnaným výkonem zajistila čtrtnácté místo.

image

Všem závodnicím gratulujeme!
 

*************************

 

Závod ke Dni dětí

Dne 28.5.2016 se gymnastky z kombinovaného programu ve  složení Aneta Prieglová, Vanda Dorčáková, Nela Novotná, Eliška Novodvorská a Kristýna Radošová vydaly do Prahy, na jejich poslední zkušební závod před MČR.

II. kategorii nás reprezentovala Anetka Prieglová, která cvičila sestavu beznáčiní a se švihadlem. Anetka se umístila na moc pěkném 13. místě v konkurenci 32. gymnastek.

Ve III. kategorii se také dařilo, Vanda, i přes malé chybičky v sestavě s míčem, obsadila pěkné deváté místo. Naopak Nelče se sestava s míčem moc povedla, dostala vysokou známku a obsadila místo desáté.

Eliška Novodvorská a Kristýnka Radošová závodily v kategorii IV. Oběma se sestavy povedly, ale náčiní je tentokrát moc neposlouchalo. Kristýnka se umístila na 14.místě a Eliška na místě 16.

 

 

VŠEM GYMNASTKÁM DRŽÍME PALCE NA MČR!

 

*************************Jarní závod ZPMG - ZŠ Hovorčovická, Praha

Dne 28.5.2016 se naše děvčata z I., II. a III. kategorie zúčastnila závodu na ZŠ Hovorčovické v Praze. Přestože jsme v této hale byly úplně poprvé, vybojovaly jsme spoustu cenných kovů.

 

I. kategorie

V této kategorii s nám hodně dařilo. Lilianka Zimmermanová nezaváhala a vybojovala úžasné druhé místo. Hned za ní skončila Kája Kolgjeraj s bronzem na krku. Naše třetí závodnice Míša Bergerová skončila pátá a Sofinka Humpálová devatenáctá.

II. kategorie

V této kategorii zacinkal kov nejcenější zásluhou Jasmínky Štrbové. Hned za ní skončila Ilonka Vavrochová a dařilo se i Nelince Kubešové, která obsadila čtvrté místo a Barča Čížková skončila osmá.

III. kategorie

I v této kategorii jsme si domů odvezly medaili a to zásluhou Viki Kopečné, která skončila na třetím místě. Hned za ní získala Marta Lvova "bramborovou" medaili, na společném šestém místě skončily Nikča Stejskalová a Klárka Vejsadová, Verča Plachá byla osmá a Peťa Chalupová jedenáctá.

 

Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu a přejeme hodně štěstí na mistrovství republiky!

 

*************************

Oblastní přebor ZP a KP

Neděle 22. května byla pro většinu závodnic jedním z nejdůležitějších závodů v sezóně. Oddíl TJ Meteor se totiž ujal pořádání přeboru, kde se mimo jiné bojovalo i o postup na mistrovství republiky. Z našeho kraje postoupila čtyři družstva z I. až IV. kategorie.

 

ZÁKLADNÍ PROGRAM:

Kategorie 0.Dze které se na MČR nepostupovalo, přinesla jeden velký úspěch. Nellinka Kladrubská si s přehledem poradila s konkurencí a svojí kategorii vyhrála!

Nellinka K.

V kategorii 0.C, kde kromě dvou závodnic z Tábora byly všechny z Meťáku jsme slavili všechny tři medaile. Zlato získala Eliška Mlčochová, stříbro Kája Voldřichová a bronz Eliška Šmídová. Pěkné, i když neoblíbené čtvrté místo získala Krauskopfová Editka, páté místo Hamerníková Áďa, osmé místo Pelikánová Eliška a deváté místo Smolenová Sára.

V 0.A kategorii bylo celkem 12 závodnic, z nichž bylo 6 našich holčiček. Seřadily se na nejlepších příčkách přímo za sebou. Zlato získala Valhová Kája, stříbrná byla Dorčáková Tinka, bronzová skončila Emča Tobiášová, čtvrté místo získala Čápová Zuzka, páté místo Švéhlová Sabinka a šesté místo obsadila Voldřichová Laura.

V I. kategorii, ve které se už o postup bojovalo, zazářila Kája Kolgjeraj, která získala zlato. Hned za ní skončila na stříbrné příčce Míša Bergerová a další, bronzovou medaili získala Lili Zimmermanová. Čtvrté postupové místo obsadila Lucka Ježková.

Kája K. a Míša B.

 

V II. kategorii, kde měl náš oddíl nejvíce zástupkyň, se také pěkně dařilo. Klárka Horká předvedla čistý výkon a zaslouženě získala zlato. Jasmínka Štrbová taky nezůstala pozadu a odvezla si stříbro. Ilonka Vavrochová obsadila poslední medailovou pozici - bronzovou. Čtvrté místo a zároveň postup získala Majda Ryjáčková, Sára Mlčochová obsadila páté místo, Nelča Kubešová místo šesté, Esterka Valhová hned za ní byla sedmá a Bára Matějková skončila desátá.

Klárka H., Jasmínka Š., Ilonka V., Majda R., Sára M., Nelča K., Esterka V a Bára M. 

Ani ve III. kategorii jsme nezahálely. Titul oblastní přebornice získala Viki Kopečná, hned za ní skončila stříbrná Klárka Vejsadová. Martička Lvova si do svojí sbírky přidala další bronz a Nikča Stejskalová získala čtvrté postupové místo. Krásné páté místo získala Janča Zdrhová, šetsá skončila Verča Plachá, sedmá byla Peťa Chalupová a devátá skončila Kája Zajanová.

Viki K., Klárka V., Martička L., Nikča S., Janča Z., Verča P., Peťa CH. a Kája Z.

Poslední kategorie základního programu - IV. kategorie, byla pro náš oddíl také velice úspěšná. Nikolka Bendíková nechala konkurenci za sebou a získala krásné první místo. Marika Mikolášová předvedla sebejistý výkon a skončila na krásné bronzové příčce. Zuzka Hořínková získala místo čtvrté.

Nikča B., Marika M. a Zuzka H.

Kombinovaný program

První kategorie, kde jsme měli naší závodnici, byla kategorie II., ve které se Anetka Prieglová umístila na prvním místě! Porazila tak silné konkurentky z Milevska a zajistila si postup na MČR.

Anetka Prieglová

Ve III. kategorii se taky dařilo, Vandička Dorčáková i přes drobný pád míče obsadila první místo a Nelča Novotná obsadila druhé místo. Tudíž se obě dvě kvalifikovaly na MČR.

IV. kategorie znamenala další úspěchy. První místo obsadila Kristýnka Radošová a druhé místo Eliška Novodvorská

Eliška a Kika

Kategorie žen přinesla nemenší úspěch než všechny předchozí kategorie. Áďa Pinlová svojí kategorii vyhrála a zároveň si zajistila účast na mistrovství.

*************************

 

O čarodějnické koště z Vinohrad

Sobota 20. dubna byla ve znamení tradičního závodu moderní gymnastiky. Závodilo se na pražských Vinohradech a závodnice přiletěla navštívit i čarodějnice. Ve velké konkurenci se našim gymnastkám dařilo a do Českých Budějovic přivezly i pěknou sbírku medailí.

 

V 0. kategorii, ve které závodily gymnastky ročník 2009, se nejlépe dařilo Káje Valhové - obsadila třetí místo. Tinka Dorčáková předvedla také pěkný výkon a získala celkové páté místo, za beznáčko 1. místo. I naše poslední závodnice - Laura Voldřichová zacvičila obě sestavy dobře a umístila se na osmém až devátém místě.

Kája V., Tinka D. a Laura V.

 

Nellinka Kladrubská ve své kategorii začátecnic 2009 a ml. předvedla výborně svojí sestavu - akrobacie a získala s ní krásné první místo! Gratulujeme!

 

V kategorii I., kde závodila děvčata ročník 2007, získala Kája Kolgjeraj krásnou bronzovou medaili. Lili Zimmermanové se také dařilo a obsadila ve velké konkurenci desáté místo.

 

Ve velmi početné kategorii I.B - závodnice ročník 2008 obsadila Natka Svobodová šestnácté až sedmnácté místo a Sofča Humpálová skončila osmnáctá.

Natka S. a Sofča H.

 

Míša Bergerová, která si zazávodila v I. kategorii začátečnic, předvedla krásně zacvičené beznáčiní a získala parádní druhé místo. Gratulujeme!

 

II. kategorie - ročník 2005 byla pro nás ve znamení úspěchu. Jasmínka Štrbová zazářila a svojí kategorii vyhrála! S další, tentokrát bronzovou medailí, ji následovala Klárka Horká. Magda Ryjáčková obsadila nepříliš oblíbené, ale přesto krásné čtvrté místo a Ilonka Vavrochová se s pražskou závodnicí podělila o místo šesté.

Jasmínka Š., Klárka H., Magda R. a Ilonka V.

 

Ani mladší závodnice II.B kategorie - ročník 2006 se v Praze neztratily a získaly krásná umístění. Sára Mlčochová vybojovala stříbro, Esterka Valhová skočila na osmé příčce, Barča Matějková byla hned za ní devátá. Barborka Čížková pak dostala diplom za jedenácté místo.

Sára M., Esterka V., Barča M. a Barča B.

 

Viki Kopečná jako naše jediná zástupkyně III. kategorie roč. 2004, předvedla skvělé výkony a se zlatou medailí na krku vystoupala na stupínek nejvyšší! Gratulace!

Viki K.

Ve III. kategorii roč. 2003  jsme se dočkaly další medaile. I přes chybu Kláry Vejsadové hned na začátku obruče získala stříbro. Marta Lvova skončila čtvrtá a Nikča Stejskalová pátá.

Klára V., Marta L. a Nikola S.

IV. kategorie pro nás byla nejúspěšnější, jelikož jsme zde získaly všechna tři medailová místa! Nikolka Bendíková získala zlato, Lucka Krejsová stříbro a Zuzka Hořínková bronz.

Nikča B., Lucka K. a Zuzka H.

Druhá IV. kategorie, tentokrát roč. 2002, byla neméně úspěšná. Marika Mikolášová se ve své kateogrii neztratila a skončila na skvělé bronzové příčce.

Marika M.

*************************

 

Pohár ZŠ Úšovice

Dne 24.4.2016 se závodnice kombinovaného programu vydaly na tradiční závod do Mariánských Lázní, kde si vyzkoušely závod ve větší konkurenci.

Ve třetí kategorii, za náš oddíl závodily Vanda Dorčáková a Nela Novotná. Ve velké konkureci 27 gymnastek se na sedmém místě umístila Vandička a na třináctém Nelča.

Ve čtvrté kategorii, nás trochu pozlobilo náčiní. Na čtrnáctém místě se umístila Kristýnka Radošová a na osmnáctém místě Eliška Novodvorská.

 

 

HOLKÁM DRŽÍME PALCE NA OBLASTNÍM PŘEBORU!

*************************

Jarní pohoda Tábor

V sobotu 23. 4. 2016 se gymnastky základního i kombinovaného programu vypravily do nedalekého Tábora. Tradiční závod si všechny holky jistě užily a domů přivezly i spoustu medailí.

 

 

V kategorii 0.Ca se na prvním místě umístila Nellinka Kladrubská. Předvedla moc hezký výkon a její medaile byla zasloužená.

Nellinka

V 0.Cb kategorii první místo získala Eliška Mlčochová a hned za ní se na druhém místě umístila Kája Voldřichová. Pěkné čtvrté místo obsadila Krauskopfová Editka.

 

 

v 0.A kategorii se nám také velice dařilo. Karolínka Valhová zde získala zlato a Tinka Dorčáková stříbro. Zuzka Čápová obsadila čtvrté místo, páté místo patřilo Emče Tobiášové, Švéhlová Sabča obsadila sedmé místo a Laura Voldřichová místo desáté.

Kája a Tinka

 

 

V kategorii I.A krásné první místo získala Kája Kolgjeraj, druhé místo obsadila Lili Zimmermanová. Sofinka Voldřichová skončila na pátém místě.

Kája, Lili a Sofča

 

V kategorii I.B jsme měli čtyři závodnice. Nejlépe se dařilo Lucce Ježkové, která svým výkonem získala první místo. Nowaková Amálka byla na šestém místě, Humpálová Sofinka získala desáté místo a dvanácté místo získala Svobodová Natka.

Lucka, Amálka a Sofča

Ve II. kategorii se opravdu dařilo všem našim závodnicím. Dokonce všechna tři první místa obsadil náš oddíl. Na prvním místě se umístila Ilonka Vavrochová, která zacvičila sebejistě a čistě. Jen o kousek za ní skončila Klárka Horká a krásnou bronzovou medaili si odnesla Jasmínka Štrbová. Páté místo patří Majdě Ryjáčkové, šesté Esterce Valhové, osmé místo Nelče Kubešové, jedenácté Mlčochové Sáře, dvanácté Barče Čížkové, patnácté Barče Matějkové a šestnácté Elišce Čechové.

Ilonka, Klárka H., Jasmínka, Majda, Esterka, Nelča K., Sára a Barča Č.

 

Ve III. kategorii jsme se také umístily na stupíncích. Hned první místo za svůj sebejistý výkon vyhrála Klárka Vejsadová,  krásné druhé místo i s menšími chybičkami získala Viktorka Kopečná, hned za ní Martička Lvova a pěknou "bramborovou medaili" získala Nikča Stejskalová. Desáté místo obsadila Verča Plachá, třinácté místo Peťa Chalupová a patnácté místo Kája Zajanová.

Klárka V., Viki a Martička

IV. kategorie byla také úspěšná...hned první příčku získala Nikča Bendíková, třetí místo obsadila Lucka Krejsová. Marika Mikolášová i přes pád kuželky taky nezůstala pozadu a obsadila pěkné páté místo. Hned za ní byla na šestém místě Zuzka Hořínková.

Nikča B., Lucka K., Marika a Zuzka

Přesouváme se do kombinovaného programu, kde závodnice závodily jen s volnou sestavou.

Ve II. kategorii kombinovaného programu závodila naše jediná gymnastka a to Anetka Prieglová, která hezky zacvičila sestavu beznáčiní a získala výborné třetí místo.

Anetka

Ve III. kategorii jsme měly hned dvě medaile. A to zásluhou Vandy a Nelči. Holky měly sestavy s obručemi. O zlato se postarala Vanda Dorčáková a bronz získala Nelča Novotná.

Vandička a Nelča N.

Volnou sestavu s obručí si mohla vyzkoušet také Nikolka Bendíková. I když ji obruč spadla, se svým jinak výborným výkonem získala krásnou stříbrnou medaili.

Nikča B.

 

GRATULUJEME VŠEM ZÁVODNICÍM ZA KRÁSNĚ PŘEDVEDENÉ VÝKONY!

*************************

Jarní pohár města Plzně KPMG

Den po závodu základního programu se konal závod programu kombinovaného. Gymnastkám se velmi vydařil a jistě získaly mnoho zkušeností, které se jim  budou hodit i na oblastním přeboru a v dalších závodech.

 

Ve II. kategorii jsme měli jen jedinou závodnici - Anetku Prieglovou. Anetce se dařilo a získala pěkné sedmé místo.

Aneta Prieglová

III. kategorie pro nás byla jednoznačně nejúspěšnější. Holky měly před sebou svůj první závod sezóny s novým náčiním a novými sestavami. Tak jsme ani nečekali, že by mohly obsadit medailové pozice. Ve své kategorii patřily totiž k nejmladším. Holky ale předvedly vyrovnané výkony a to jak s obručí, tak i s míčem a obě zvládly zacvičit bez výrazných chyb a pádu náčiní. Za své výkony získaly krásná umístění - Vandička Dorčáková zlatou medaili a Nelinka hned v závěsu za ní stříbro.

Vanda a Nelča

Ve IV. kategorii Kristýnka Radošová po krásné sestavě se stuhou, ale bohužel drobném pádu kuželek získala čtvrté místo. Elišce Novodvorské se sice sestava s kužely povedla, ale spadla jí stuha. I tak obsadila pěkné osmé místo.

Kika a Eiška

VÝSLEDEK NAŠICH GYMNASTEK V TOMTO ZÁVODĚ BYL PRO NÁS PŘÍJEMNÝM PŘEKVAPENÍM A DOUFÁME, ŽE SE JIM TAK BUDE DAŘIT I NADÁLE!

 

************************ Jarní pohár města Plzně ZPMG

Dne 16. dubna se gymnastky základního programu vydaly do Plzně. některé jely vlakem a jiné autem. Závod se všem vydařil a děvčata si domů přivezla spoustu pěkných umístění.

 

V I. kategorii se na desátém místě umístila Lili Zimmermanová. Na místě šestnáctém skončila Kája Kolgjeraj a místo sedmnácté obsadila Lucka Ježková.

Lili, Kája a Lucka

 

Ve II. kategorii jsme získali hned dva cenné kovy. Zlato po sebejistém výkonu vybojovala Jasmínka Štrbová a hned na druhém místě jí následovala Ilonka Vavrochová. Sára Mlčochová obsadila pěkné jedenácté místo.

Jasmínka a Ilonka

Sára

 

Ve III. kategorii jsme měli dvě zástupkyně. Klárka Vejsadová obsadila krásné druhé místo a Martička Lvova obsadila místo páté.

Klárka a Martička

 

Ve IV. kategorii jsme měli jen jedinou naši gymnastku. Byla jí Nikča Bendíková, která svým pěkným výkonem získala páté místo. 

Nikča Bendíková

 

Moc gratulujeme všem holkám a přejeme hodně zdaru v dalších závodech! :)

 

*************************

Pohárový Závod - Žďárská pampeliška 16. 4.

V sobotu se některé naše gymnastky základního programu vypravily do Žďáru nad Sázavou. Účastnily se závodnice 0. - IV. kategorie. Závod se všem vydařil a děvčata si odvezla spoustu zážitků a medailí.

 

V kategorii 0.C svou první zlatou medaili získala Nellinka Kladrubská. Sestava se jí velmi povedla a určitě byla spokojená.

                                                                  

Nellinka

 

V kategorii 0.A jsme slavili další zlatou medaili. Zasloužila se o ní Karolínka Valhová. Obě dvě sestavy předvedla moc hezky a její medaile byla zasloužená.

Kája

II. kategorie pro nás byla jednoznačně nejúspěšnější, protože naše gymnastky obsadily všechna tři medailová místa. Zlatou medaili získala Nelinka Kubešová, stříbrnou Magda Ryjáčková a bronz si odvezla Esterka Valhová. 6.-7. místo získala Čížková Barča, 8.-9. místo obsadila Barča Matějková a Eliška Čechová získala místo devatenácté.

Nelča K., Majda, Esterka, Barča Č., Barča M. a Eliška

Ve III. kategorii se nám také dařilo. Skvělé první místo zde získala Viktorka Kopečná, a další skvělé druhé místo obsadila Nikča Stejskalová.

Viki a Nikča

Ve IV. kategorii jsme získali také dvě medaile. Stříbrnou medaili za svůj dobře odvedený výkon získala Marča Mikolášová a další skvělé třetí místo získala Zuzka Hořínková.

 

 

Marika a Zuzka

Holky, všechny jste si vedly skvěle, gratulujeme vám a přejeme hodně štěstí do dalších závodů!

 

*************************

Memoriál Milady Duckeové - Pohár města Mariánské Lázně

 

V neděli 3. dubna se několik vybraných závodnic ZPMG vypravilo vlakem do Mariánských Lázní. Vstávat se muselo brzy, ale společnou cestu vlakem si všechny gymnastky jistě užily. Ihned po příjezdu jsme vyrazily na slavnostní nástup a po něm už začal samotný závod.

 

 V I. A kategorii obsadila po pěkném výkonu šesté místo Lucka Ježková a Amálka Nowaková skončila šestnáctá. V konkurenci čtyřiadvaceti závodnic je to ale velký úspěch.

Lucie Ježková

 

V I. kategorii jsme měli jen jedinou zástupkyni, a tou byla Lili Zimmermanová. Svým výkonem získala jedenácté místo.

 

 

Ve II. kategorii jsme slavili hned několik úspěchů. O první se postarala Jasmínka Štrbová, která po sebejistém výkonu obsadila nádherné první místo. Ilonka Vavrochová také nezůstala pozadu a doma se mohla pochlubit bronzovou medailí. Jen o kousínek utekla své kamarádce Nelince Kubešové, která získala čtvrté místo. Majda Ryjáčková obsadila pěkné páté místo, Barča Matějková získala místo osmnácté a kousek za ní se na jednadvacáté příčce umístila Barča Čížková.

Jasmínka,Ilonka a Nelča

 

 

Ve III. kategorii jsme také slavili. Tentokrát na prvním místě skončila Klárka Vejsadová a Nikolka Stejskalová obsadila třetí místo. Viktorka Kopečná předvedla moc pěkné sestavy, které jí zajistily čtvrté místo. Peťa Chalupová získala desáté místo a hned za ní se umístila Verča Plachá na jedenáctém místě.

Klárka,Nikča a Viki

 

Ve IV. kategorii jsme měli dvě závodnice. Jedna z nich, Marča Mikolášová, obsadila osmé místo. Zuzka Hořínková si domů odvezla diplom za šestnácté místo.

Marika Mikolášová

Zuzka Hořínková

 

 

V V. kategorii byla opět jen jedna naše gymnastka, a tou byla Nikolka Bendíková. Nikča předvedla sebejistý výkon jak s povinnými kuželkami, tak s volnou obručí. Se svou sestavou na písničku Fight song obsadila nádherné první místo!

Niki Bendíková

Holky, SUPER, snad se nám bude dařit i v dalších závodech, které nás teď čekají v Plzni! 

 

 

 

 

*************************

Velikonoční kraslice

Dne 19.3.2016 se naše závodnice 0.- II. kategorie základního a II.Vtp kombinovaného programu vydaly na svoje první závody v letošní sezóně do Tábora. Tentokrát se jely poprvé podívat do tělocvičny TJ Sokol Tábor.

 

V kategorii 0.C se poprvé představila naše nejmladší závodnice Nellinka Kladrubská. Na svém prvním závodě předvedla pěkný výkon a umístila se na hezkém 7. místě.

Nelli Kladrubská

 

V kategorii 0.B se předvedly naše tři závodnice. Skvělý výkon předvedla Eliška Šmídová a obsadila 3.místo. Další pěkné výkony předvedla Krauskopfová Edita (9. místo) a Kříhová Rebeka (10.místo).

Eliška Šmídová

 

V 0.A se nám hodně dařilo. Hned druhé místo ve velké konkurenci obsadila Valhová Karolínka. O desetinu za ní se umístila Tinka Dorčáková na třetím místě. Dále se umístila Zuzka Čápová (8.místo), Emča Tobiášová (10.místo), Sabinka Švehlová (11.místo) a Laura Voldřichová (12.místo). 

Karolínka a Tinka

 

V kategorii I.B se na pěkném pátém místě umístila Lucka Ježková. Další, jedenácté místo obsadila Amálka Nowaková. Třinácté místo obsadila Natálka Svobodová a hned za ní se na čtrnáctém místě  umístila Sofinka Humpálová.

V I.A jsme se opět dočkaly pátého místa a to zásluhou Karolínky Kolgjeraj. Na devátém místě skončila Lili Zimmermanová.

 

 

V kategorii II.B se na výborném druhém místě umístila Esterka Valhová. Na stupínku ji doprovodila  třetí Mlčochová Sára. Páté místo obsadila Barča Čížková a osmé místo Eliška Čechová.

Největší úspěch nám přinesla II.A kategorie. Překrásné první místo a zaslouženou zlatou medaili získala Klárka Horká. Za ní skončila stříbrná Jasmínka Štrbová. Pěkného pátého místa se dočkala Majda Ryjáčková, která předběhla svojí kamarádku Ilonku Vavrochovou o jedno místo. Další osmé místo obsadila Nelča Kubešová.

Esterka a Sára

 

Klárka,Jasmínka,Majda,Ilonka a Nelča

 

 

V kombinovaném programu II.Vtp se nám taky moc dařilo. Naše jediná zástupkyně Anetka Prieglová zacvičila poprvé svou novou sestavou beznáčiní - Frozen a obsadila krásné druhé místo.

 

 

VŠEM ZÁVODNICÍM MOC GRATULUJEME!!!

 

 

 

************************

Plesová sezóna

Letošní zima pro nás byla ve znamení maturitních plesů. Martinka, Domča a Nikča se bez problémů dostaly až do maturitních ročníků a nás pozvaly, abychom jim pomohly rozloučit se se středoškolským studiem. Jak můžete sami posoudit všechny vypadaly nádherně a mně nezbývá nic jiného než jim poděkovat nejen za krásný večer ale za všechny roky, které jsme mohly strávit společně a popřát jim mnoho štěstí u blížících se maturitních zkoušek a příjímaček na vysoké školy.

************************

************************

 

Český pohár I.

 

Mariánské Lázně 25.10.2015

První závod Českého poháru se uskutečinil koncem září v Mariánských Lázní. Z Českých Budějovic se na závod vypravilo šest skladeb, které statečně bojovaly o cenné body.

Kategorie 0.A  

V novém složení se na závod vydaly i nejmladší gymnastky se skladbou Na vlásku. V nejpočetnější kategorii 13 družstev skončili přesně uprostřed na 7. místě.

I. Kategorie 

V první kategorii jsme slavili hned dvakrát. Přestože se holky nevyvarovaly poměrně velkým a zbytečným chybám, porota je vysoce ohodnotila. Skladba starších a zkušenějších gymnastek se skladbou Hey boy vybojovala 2.místo. Mladší gymnastky, které cvíčí nově i s náčiním také velmi překvapily a získaly bronzovou medaili.

 

 

 

 

 

 

II. Kategorie 

Skladbě Mambo se příliš nedařilo. Obruče jakoby nechtěly držet v rukách a vypadávaly při každé možné příležitosti. Za svůj výkon získaly 9.místo.

III. Kategorie

Svou premiéru si zde odcvičila i skladba s kužely. Skončila na 6.místě.

 

IV. Kategorie

S novou sestavou, hudbou, trikoty a staronovým složením se bojovat o body vypravily i nejstarší gymnastky. Ve velmi silné konkurenci skončily na 4.místě.

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Cesky_pohar_I._Marianske_Lazne_25.10.2015/

************************

 

Podzimní soustředění

 

Hrdoňov 2015

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Podzimni_soustredeni_2015/

************************

************************

    Ze Šárky je paní !  

10. 7. 2015 si Šárka se svým novomanželem Radkem řekli ANO a nás nic netěší víc, než že jsme se mohli stát součástí jejich velkého dne. Děkujeme za tento krásný den a přejeme Vám, ať je Vaše láska věčná.

 

************************

!Barča je zpátky!

Další důležitou zprávou je návrat Barči Bockové z Ameriky. A ještě lepší zprávou je, že od září je opět členkou našeho oddílu. Vítej doma!

************************

Meteor cup - plný emocí

V sobotu 13.6. se v naší domácí hale Meťák konal přátelský závod, který nám uzavřel celou sezónu.

Tento závod byl zároveň úplně posledním závodem Šárky Mikolášové, která tak ukončila svou dvacetiletou kariéru. Jelikož to už je velmi úctyhodná doba, dostalo se Šárce pořádné a emocemi nabyté rozloučení. Přestože nechyběly slzy, ke smutku není důvod. Šárka nás neopouští, naopak se stává trenérkou na plný úvazek!

 

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Meteor_cup_13.6.2015/

************************

Mistrovství České republiky

v kombinovaném programu moderní gymnastiky

7.6.2014 v Chomutově

V neděli se na stejném místě odehrálo i mistrovství v kombinovaném programu. Jižní Čechy reprezentovalo jedno družstvo složené ze členek našeho oddílu.

Až je těžké vyjádřit slovy, jak velkou radost nám přinesla bronzová medaile Vandičky Dorčákové. Myslím, že byla opravdu zasloužená a vydřená a Vandičce ještě jednou moc gratuluji a doufám, že se jí i nadále povede tak dobře a bude se jen a jen zlepšovat.

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/MCR_KPMG_2015_Chomutov/

************************

Mistrovství České republiky

v základním programu moderní gymnastiky

6. 6. 2015 v Chomutově

V sobotu 6.6. proběhl pro závodnice základního programu nejdůležitější závod celé sezóny a to samotné mistrovství České republiky. Za jihočeskou oblast byla vyslána tři čtyřčlenná družstva, která vzešla z oblastního přeboru. Z našeho oddílu se na mistrovství probojovalo úžasných 11 závodnic. Po letošní úspěšné sezóně měl náš oddíl několik medailových ambicí. 

Ve II. kategorii se zaslouženě krásné bronzové medaile dočkala Nela Novotná.

Ve IV. kategorii se prosadila Martinka Štojdlová a vybojovala stříbrnou medaili.

Pochvalu si ale zaslouží všechny zúčastněné už jen za to, že se na mistrovství probojovaly!

************************

Jarní pohár města Plzně

23.5.2015

Na každoroční závod jsme se i letos vypravily do Plzně. Závodilo se jak v základním tak i v kombinovaném programu. Náš oddíl si domů přivezl několik medailí a spostu dalších pěkných umístění. Ve II. kategorii Viktorka s Nelinkou předvedly jednoznačně nejlepší výkony a zbytku startovního pole utekly o celý bod. Viktorka získala od poroty známku o pět setinek vyšší než stříbrná Nelinka a tak získala zlato. Ve III. kategorii zabodovala Klárka, která vybojovala 3. místo. I ve IV. kategorii holky opět zabodovaly. Na nejvyšší stupínek vystoupila Martinka, bronzovou příčku obsadila Nikolka.

Ve III. Vtp Vandička předvedla své tvrdě natrénované sestavy, za které získala stříbrnou medaili. Kvůli Kristýnce byla na poslední chvíli otevřená kategorie II. Vtp, aby si mohla vyzkoušet nové sestavy se závodní nervozitou. Své síly sice nemohla porovnat s mnoha děvčaty, ale stejně byla její zlatá medaile zasloužená. V ženách se prosadila Šárka a získala stříbrnou medaili.

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Jarni_pohar_mesta_Plzne_23.5.2015/

************************

O čarodějnické koště z Vinohrad

3.5.2015

0.kategorie C 2008

Naše jediná závodnice v této kategorii Amélie obsadila nádherné 2. místo

I.kategorie 2006

Tentokrát se děvčatům příliš prosadit nepodařilo. Barča Č. vybojovala 8. místo, Barča M. místo 13. a 17. skončila Sára.

II.kategorie 2004

Ve druhé kategorii už se výrazně dařilo a náš oddíl slavil medailový úspěch. Zlato vybojovala Nelinka N., která získala nad stříbrnou Viktorkou drobný nádskok v sestavě s obručí.

II.kategorie 2005

Ve druhé kategorii mladších dívek náš oddíl získal opět zlato. S více jak bodovým nádskokem zvítězila Klárka H. Z bronzové medaile se radovala Jasmine. Magda obsadila 5. místo a Nelinka K. 7. místo.

 

III.kategorie 2003

I ve třetí kategorii děvčata zabojovala o medaile. Nejlépe se dařilo Klárce V., která se s pražskou závodnicí podělila o 1. místo. Nikolka S. vybojovala 7. místo a Martička skončila 10.-11.

III.kategorie 2002

Mezi děvčaty, která závodí ve III. kategorii již druhým rokem, vybojovala Marika bronzovou medaili.

IV.kategorie 2000 a ml.

Z medaile se tentokrát radovala i Lucka K., která obsadila nádherné druhé místo. Lucka H. obsadila pěkné 4. místo a Zuzka skončila sedmá.

IV.kategorie 1999 a st.

Tentokrát se nejlépe dařilo Nikče B., která si perfektní sestavou s míčem pojistila první místo. Stříbrnou medaili si odvezla Martinka.

 

 

 

************************

Pohár ZŠ Úšovice
Mariánské Lázně
26.4.2015
Týden po svých kamarádkách ze základního programu se do Mariánských Lázních na svou premiéru vypravily i gymnastky z kombinovaného programu. Úplně nové sestavy přijely porovnat se závodnicemi ze všech koutů republiky.

Ve III. Vtp si výborně vedla Vandička. Mezi 22 soupeřkami vybojovala krásné 5. místo. Ovšem ještě více mě těší, jak krásně a sebejistě natrénované sestavy předvedla.
Ve II. Vtp na Elišku čekala tvrdá konkurence. V nejpočetnější kategorii obsadila 28. místo.
Kristýnku v I. Vtp její nové náčiní trochu potrápilo a vysloužilo jí 13. místo.
V kategorii žen měl náš oddíl netradičně hned tři závodnice. Bohužel se žádná nevyvarovala pádu náčiní. Nejlépe skončila Martinka na 7. místě, o pět setin za ní se na 8. místě umístila Šárka a 10. místo patří Adrianě.

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Pohar_ZS_Usovice_-_Marianske_Lazne_26.4.2015/

************************

Memoriál Milady Duckeové

19.4.2015 Mariánské Lázně

V neděli se závodnice základního programu vydali do Mariánských Lázní porovnat své síly s gymnastkami z ostatních oddílů.

V I.B se dívkám mezi 21 děvčaty dařilo. Eliška, Sára a Bára Č. získaly stejnou výslednou známku a obsadily páté, šesté a sedmé místo. 13. místo získala Bára M.

Ve II. kategorii zazářila Viktorka, která mezi 32 závodnicemí vybojovala bronzovou medaili. Klárka H. a Nelinka N. obdržely stejnou výslednou známku a obsadily 8. a 9. místo. Anetka skončila 22. a Nikolka 25.

Ve III. kategorii získala stříbrnou medaili Klárka V. Pěkné 4. místo obsadila Marika, pátá skončila Janička a 9. místo patří Martě.

Mezi nejstaršími se naše závodnice také výborně prosadily. Zlato získala Martinka, bronz Nikolka. Lucka K. obsadila 8. místo a Lucka H. skončila na 11. místě.

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Memorial_Milady_Duckeove_19.4.2015/

************************

Žďárská pampeliška

18.4. se několik závodnic základního programu vypravilo na pohárový závod  do Žďáru. V kategorii 0.B skončila na 13. místě Tinka. V kategorii 0.A obsadila 16. místo Amélie. V I. kategorii vybojovala 10. místo Kateřina a místo 14. patří Karolínce. Ve II. kategorii získala krásné 5. místo Jasmine a 13. místo Magda. Ve III. kategorii obsadila 7. místo Nikola S.

Gratulujeme

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Zdarska_pampeliska_18._4._2015/

  ************************

Jarní pohoda

Na první závod letošní sezóny se vypravily závodnice základního programu 11. 4. do nedalekého Tábora. Zkušené i úplně nové gymnastky porovnaly síly s ostatními děvčaty a domů si přivezly pěknou sbírku medailí. 

V kategorii O.A získala bronzovou medaili Lucinka, v 0.B stříbro vybojovala Tinka a v 0.C stříbro získala Emička a o desetinu za ní skončila Nikolka S.

Z prvních kategorií vytěžil náš oddíl dva bronzy. V I.A se o něj zasloužila Barunka a v I.B Kačenka.

II. kategorii náš oddíl úplně ovládl. Zlato vybojovala Nenilnka N., stříbro Viktorka a bronz Klárka H.

Ve III. kategorii se také dařilo. Z prvního místa se radovala Klárka V. a z druhého Marika.

IV.A ovládla Lucka K., stříbro získala Valentýnka a bronz Lucka H. Ve IV.B získala stříbrnou medaili Nikolka.

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Jarni_pohoda_Tabor_11.4.2015/

  ************************

Již příští víkend se závodnice základního programu vypraví na svou premiéru do Tábora. Tréninky jsou proto v plném proudu. Nahlédněte do naší fotogalerie. 

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Treninky_-_jaro_2015/

  ************************

Jarní soustředění

12.3. - 15.3 2014

Jako každý rok nás na jarní přípravu uvítal hotel Fontána na Hrdoňově. Vedle tréninků, kde se děvčata zlepšovala v sestavách jak základního tak kombinovaného programu, nechyběl ani bazén a sauna. Své natrénované sestavy porovnají závodnice ZP již v dubnu nejdříve v Táboře a 19.4. v Mariánských Lázních. O týden později se do Mariánských Lázní vypraví i závodnice KP. Tak nezapomeňte držet pěsti.

Foto zde: http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Jarni_soustredeni_2015

  ************************

 Jihočeský sportovec do 15-ti let

Dne 4.3. byly dvě naše gymnastky Klárka a Nikolka pozvány do DK Metropol, aby byly spolu s dalšími úspěšnými sportovci oceněny za své výsledky v roce 2014.

  ************************

* Výsledky soutěže*

Jak všichni víte právě nám skončila Vánoční soutěž, a tak se můžeme společně podívat, jak jste byli aktivní nejen o Vánocích, ale i v soutěži. Přesto, že účast byla o trochu menší, než jsem čekala, chtěla bych poděkovat všem co se snažily a zaslali mi svůj příspěvěk. A jelikož posuzovat fotky je stejně obtížné jako hodnotit náš oblíbený sport nebo jakékoliv jiné umění, rozhodla jsem se vytvořit menší kategorie.

 

NEJOHEBNĚJŠÍ GYMNASTKA

Jednoznačně nejohebnější gymnastkou je Vandička, která jak můžete sami posoudit, trénuje i o prázdninách.

A ještě jednou Vandička tentokrát i s mladší Tinkou.

 

NEJVÁNOČNĚJŠÍ GYMNASTKA

U Vejsadů o Vánocích svítí úplně všechno, dokonce i Klárka!

MULTI GYMNASTKA

Titul Multi sportovkyně si zaslouží Nikolka S., která o prázdninách nezahálí a když je venku na gymnastiku příliš zima, čapne snowboard a věnuje se sportu dál.

UMĚLECKÉ GYMNASTKY

Za umělecké zpracování bych ještě chtěla zvýraznit duo N&N Nikolku D. a Nikolku B., které si také pohrály se světýlky.

Vandička, Klárka i všechny Nikolky se v úterý můžou těšit na malou drobnost.

KRÁSNÝ NOVÝ ROK VŠEM!

  *************************

* Velká vánoční soutěž *

Nezapoměň se přes prázdniny pořádně protahovat! A když už u toho budeš, neboj se a zapoj se do naší vánoční soutěže! Své příspěvky můžeš zasílat až do 23:59 hodin 4.1.2015 na email adrianka.pinlova@seznam.cz Těším se na Vaše nápady.

  ************************

Vánoční rozloučení - 22.12.2014

    *************************

Český pohár finále

Břeclav 6.12.2014

* Sobota 5:00 : scházíme se v polospánku k autobusu. Každý paprsek světla je oplacen zabručením. Zkušenější se balí do dek, které si vazli s sebou a pokouší se usnout, zbytek začíná pomalu litovat, že si je také nevzal.

 

* 5:10 : čekáme u kostela na zbytek našeho týmu.

 

* 5:15 : konečně vyrážíme! Řidič vypíná topení, stahuje okýnko a naše nekonečná cesta začíná.

 

* 6:30 : bereme útokem záchody na benzínce. Slabší povahy míří k automatu na kávu.

 

* 7:00 : vjíždíme na hopsající dálnici, děti se probouzí a začíná se ozývat nekonečné "kdy už tam budem"

 

* neznámý čas : přijíždíme do Břeclavi. Jsme zděšeni z velikosti (neboli malosti) naší šatny a proto útočíme i na sprchy. Nejmladší se začínají rozcvičovat a připravovat na slavnostní nástup.

 

* 10:30 : s příjezdem dalších oddílů nám i sprchy začínají být těsné. Maminky obsazují bufet, starší gymnastky zabírají chodbu.

11:00 : se zatajenými dechy fandí celé osazenstvo našeho autobusu nejmadším družstvům z našeho oddílu.

11:30 : začíná se projevovat těžký nedostatek spánku. Ztrácím orientaci v čase. Spíme, jíme, malujeme se. Čas se vleče, pouze slyšíme, jak se střídají hudby.

neznámý čas : konečně se dostáváme na plochu. Zjišťujeme, že černé švihadlo na černém stropě není příliš dobře viditelné. Za velmi hlasité podpory našeho autobusu s radostí necháváme naše náčiní trošku se proběhnout po koberci, aby se také trochu protáhlo a nadýchalo čerstvého vzduchu.

* další neznámý čas : nastupujeme na vyhlášení. Řídíme se heslem "Není důležité vyhrát, ale pořídit si selfie na vyhlášení"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19:30 : konečně vyrážíme vsříc sladkému jihu Čech.

* 20:00 : stavíme na benzínce. Nakupujeme zásoby na dlouhou cestu.

20:09 : maminky a tatínek zjišťují, že zásoby se tenčí rychleji než by jim bylo milé a proto zastavujeme ještě jednou.

20:13 : snad už bez dalších zastávek se vydáváme tmou přímo domů. K velké nelibosti dětí se autobusem začínají linout historky typu "To jednou Anička přišla domů a povídá..."

22:40 : zničená, unavená a vyčerpaná konečně vystupuji z autobusu a vrhám se vstříc své posteli.

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Ceskomoravsky_pohar_FINALE_Breclav_6.12.2014/

    *************************

Český pohár III.

Praha 30.11.2014

První adventní neděli se náš oddíl vypravil do Prahy, naposledy bojovat o postup do finále. Dopoledne se předvedly gymnastky první a druhé kategorie. Obě skladby se velmi snažily. Naše "beznáčka" obsadila 5. místo. Družstvo v druhé kategorii na začátku drobně chybovalo a po zbytek sestavy byla znát mírná rozhozenost. Medaile jim tudíž utekla, ale i tak mezi 11 družstvy skončily na krásném 4. místě.

Odpoledne přišla na řadu třetí kategorie. Naši "piráti" nás velmi mile překvapili. Pouhé dvě desetinky je dělily od třetího místa. Za hezký předvedený výkon nakonec obsadily 5.místo. Pro skladbu s míči to byl značně náročnější závod než pro ostatní. Přímo v hale totiž musely sestavu předělat z pěti závodnic pouze na čtyři, protože se jedné z nich udělalo nevolno. I přes tyto stížené podmínky si poradily a vybojovaly 6.místo. V nejstarší kategorii se dívkám obě provedení velmi povedla. Jejich bez pádů předvedené výkony porota ocenila 5.místem.

Všechna naše družstva se probojovala do finále v Břeclavi!

Foto zde: http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Cesky_pohar_III._Praha_30.11.2014/

    *************************

METEOR CUP 2014

23.11.2014 proběhl tradiční pohárový závod jednotlivkyň v základním a kombinovaném programu pořádaný naším oddílem.

Zúčastnilo se okolo 80 závodnic z 5ti oddílů. Součástí závodu byl i oblastní přebor společných skladeb, kde se předvedlo celkem 10 skladeb ze 4 oddílů jihočeské oblasti.

Tento projekt byl spolufinancován statutárním městem České Budějovice. Zároveň děkujeme všem sponzorům.

SPOLEČNÉ SKLADBY

Závod společných skladeb proběhl v šesti kategoriích. V nulté kategorii náš oddíl neměl zastoupení, ale ve všech ostatních získal zlato.

1.KATEGORIE

1. TJ Meteor ČB - Ryjáčková Magda, Štrbová Jasmine, Čížková Barbora, Čechová Eliška, Vavrochová Ilona

2. TJ Sokol Milevsko

3. GSK Tábor

 

2.KATEGORIE

 

1. TJ Meteor ČB - Dorčáková Vanda, Novotná Nela, Prieglová Aneta, Horká Klára, Kubešová Nela 

3.KATEGORIE

 

1. TJ Meteor ČB - Mikolášová Marika, Vejsadová Klára,  Zdrhová Jana Stejskalová Nikola, Kopečná Viktorie

4.KATEGORIE

 

1. TJ Meteor ČB - Novodvorská Eliška, Hindy Lucie, Krejsová Lucie, Radošová Kristýna, Polívková Valentýna

 

5.KATEGORIE

 

1. TJ Meteor ČB - Štojdlová Martina, Drdlová Nikola, Pinlová Adriana, Bendíková Nikola, Mikolášová Šárka

2. TJ Sokol Milevsko

 

ZÁKLADNÍ PROGRAM

0.KATEGORIE C

1. Ježková Lucie                 

2. Pavlíková Karolína             

3. Nowaková Amélie            

0.KATEGORIE B

1. Nováková Kateřina 

2. Harvalíková Valerie 

3. Sovová Kristýna 

0.KATEGORIE A

1. Kolgjeraj Karolína

2. Honnerová Veronika 

3. Honnerová Štěpánka 

            4. Voldřichová Sofie

            5. Sladová Kristýna

1.KATEGORIE 

1. Horká Klára 

2. Prieglová Aneta 

3. Štrbová Jasmine 

            4. Vavrochová Ilona


            7. Kubešová Nela 

            10. Ryjáčková Magda 

            12. Čížková Barbora 

            13. Čechová Eliška 

2.KATEGORIE 

1. Novotná Nela 

2. Vejsadová Klára 

3. Zdrhová Jana 

            5. Stejskalová Nikola

            6. Kopečná Viktorie

3.KATEGORIE 

 

1. Hindy Lucie 

2. Mikolášová Marika 

3. Kohoutková Justýna 

4.KATEGORIE 

1. Bendíková Nikola 

2. Ševčíková Kristýna 

3. Štojdlová Martina 

            5. Polívková Valentýna 

            6. Krejsová Lucie

 KOMBINOVANÝ PROGRAM

III. VTp  + II. VTp

1. Radošová Kristýna 

2. Dorčáková Vanda

3. Novodvorská Eliška

I. VTp + Ženy

1. Pinlová Adriana 

2. Roztočilová Markéta 

3. Drdlová Nikola 

 

 

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Meteor_cup_23.11.2014/

 

 

    *************************

Český pohár II.

Plzeň 16.11.2014

V neděli ožila Plzeň sportem. Vedle hokejové arény, kde domácí bojovali proti Kometě, se konal dalším závod série Českého poháru moderní gymnastiky. Porovnat své sestavy přijelo 17 oddílů s celkem 42 skladbami. Náš oddíl opět skončil těsně za medailovými pozicemi.

I. Kategorie

1. TJ VS Praha

2. MIKA Chomutov

3. SK MG Slovan Plzeň

4. TJ Meteor ČB - Ryjáčková Magda, Štrbová Jasmine, Vavrochová Ilona, Čechová Eliška, Čížková Barbora 

II. Kategorie

1. SK MG Stodůlky Praha

2. TJ VS Praha I.

3. TJ VS Praha II.

5. TJ Meteor ČB - Nela Novotná, Nela Kubešová, Klára Horká, Vanda Dorčáková, Aneta Prieglová

III. Kategorie

1. SK MG Slovan Plzeň

2. TJ VS Praha

3. GSK Mariánské Lázně

 6. TJ Meteor ČB - Marika Mikolášová, Klára Vejsadová, Jana Zdrhová Nikola Stejskalová, Viktorie Kopečná 

IV. Kategorie

1. MIKA Chomutov

2. SKMG Stodůlky Praha

3. TJ VS Praha

 6. TJ Meteor ČB - Lucie Krejsová, Lucie Hindy, Eliška Novodvorská Valentýna Polívková, Kristýna Radošová

V. Kategorie

1. TJ VS Zelený pruh Praha

2. TJ VS Praha

3. TJ Šroubárna Žatec

* 5. TJ Meteor ČB - Martina Štojdlová, Nikola Drdlová, Adriana Pinlová, Nikola Bendíková

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Cesky_pohar_II._Plzen_16.11._2014/

    *************************

    *************************

Český pohár I.

Mariánské Lázně 26.10.2014

I.kategorie

Na své první závody ve společných skladbách se vydaly i nejmenší gymnastky. Se svou skladbou skladbou Na vlásku vybojovaly 4.místo.

 

II.kategorie

Největším překvapením a potěšením zároveň bylo družstvo ze třetí kategorie. Přestože to byly první závody, kde se musely naše gymnastky potýkat nově i s náčiním vybojovaly mezi konkurencí 11 družstev nádherné 3. místo.

III.kategorie

Na družstvu "pirátů" bylo vidět značné zlepšení od loňského roku. Přestože se jejich výsledná známka shodovala s počtem bodů družstva na třetím místě, jednotlivé známky jim přiřadily místo čtvrté

IV.kategorie

S novou sestavou a v nových trikotech se předvedly děvčata s míči. Obsadily 7. místo.

 

V.kategorie

I v nejstarší kategorii měl náš oddíl zastoupení. V prvním provedení došlo k několika chybám, ale druhé bylo téměř bez chyby. Družstvo se umístilo mezi konkurencí deseti družstev na pěkném 4. místě a do Českého poháru si vzhledem k návštěvě moravského oddílu mohou připočítat body za třetí místo.

Fotografie: http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Cesky_pohar_I._Marianske_Lazne_26.10.2014/

    *************************

 

 

 

*************************

Letní soustředění

9.8.-17.8. 2014

V srpnu opět proběhlo soustředění v hotelu Fontána, kde se děvčata připravovala na nadcházející závodní období ve společných skladbách.

Fotografie zde: http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Letni_soustredeni_2014/

*************************

Rozlučk& diskotéka

aneb bez showmana

24.6.2014

 

Léto klepe na dveře,

tréninky už nám končí,

zas tu máme rozlučku,

pár z nás se opravdu loučí.

 

Zamáčkneme slzičky,

nasadíme úsměv,

pravidlo jedna gymnastky

nesmí být vidět bolest.

 

Na meťáku v hospodě,

jed se dort i hranolky,

léto přišly přivítat

i gymnastky ze školky.

 

"Nashle paní trenérko,

užijte si prázdniny",

řekly všechny gymnastky

a předaly květiny.

 

 

 

 

 

S láskou a přáním příjemného a sluncem

zalitého léta AdminTEAM

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Rozlucka_2014/

*************************

Mistrovství České republiky

v kombinovaném programu moderní gymnastiky

1.6.2014 v Hodoníně

První červnovou neděli se naše jediné družstvo vypravilo do Hodonína reprezentovat jihočeskou oblast. Organizačně si pořádající oddíl SK MG Břeclav vedl výborně. Vše včetně promítání známek až po ovoce pro závodnice bylo připraveno skvěle. Ovšem o rozhodování rozhodčí už to nemohu úplně potvrdit. Možná je to pouze můj mylný dojem a moravským gymnastkám, dle výsledku závodu na moravské půdě, saháme pouze někam ke kotníkům. Jak by jinak přeci bylo možné slovy domácího oddílu, že "ani jedna ze zúčastněných neodjela v neděli domů bez cenného kovu na krku" myšleno domácích závodnic z nichž několik na mistrovství ani nepostoupilo přímo. Nabyla jsem trochu nepříznivý dojem, že na tomto závodě není náš oddíl příliš vítaný. K této myšlence mě především nepřímo přivedla nejmladší členka našeho družstva. Vandička Dorčáková zacvičila nádherně. Jak povinnou sestavu bez náčiní tak i volnou se švihadlem. Rozhodčí se ve známce rozcházeli o více než 2 body! Ovšem hlavní rozhodčí to asi nepovažovala za problém. Vandička tak dostala poměrně nízké známky a skončila na 12. místě. Přesto ji držíme palce, aby se nevzdávala a dělala nám nadále radost svými krásně zacvičenými sestavami.

Ve II. Vtp jak náš oddíl tak i jižní Čechy zastupovala Kristýnka Radošová. Stejně jako Vandička je Kristýnka obvykle přesná a čistá. Tentokrát ale trochu zapracovala nervozita a bohužel došlo k pár chybám. V konečném pořadí skončila na pěkném 10. místě a určitě si zaslouží poděkování za krásnou reprezentaci nejen na mistrovství.

Nechci rozhodčím nijak upírat jejich stanovená práva, ale musím podotknout, že mi přijde opravdu zajímavé, že z celého víkendu jim padla pod drobnohled jediná závodnice. Není jí nikdo jiný než Adriana Pinlová, která byla po první sestavě okamžitě odchycena a vystavena kontrole stuhy. Jelikož bylo vše v pořádku, lze to brát snad jako kompliment. Zručná manipulace asi stuhu opticky zkrátila. Nicméně Adriana skončila přesně uprostřed výsledkové listiny na 9.místě.

Nejlépe se dařilo Šárce Mikolášové. Ta zahájila závod žen a tak na ní padla nepříjemná funkce nasazování známek. Obě sestavy se jí ale vydařily a vybojovala moc hezké 6.místo.

V družstvech dívky obsadily 10.místo.

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_Ceske_republiky_v_KPMG_2014/

*************************

Mistrovství České republiky

v základním programu moderní gymnastiky

31.5.2014 v Hodoníně

Tak jako každý rok probíhalo MČR jako soutěž družstev. Jižní Čechy zde reprezentovaly tři čtyřčlenná družstva. V jednotlivcích se vyhlašují pouze první tři medailová místa. A náš oddíl si v sobotu hrdě připsal dvě cenné medaile!

O první se zasloužila ve II. kategorii Klárka Vejsadová. Vybojovala nádhernou bronzovou medaili. Umístění bylo v této kategorii velmi těsné a na stříbro chybělo Klárce pouhých 5 setin. I tak ale k jejímu úspěchu gratulujeme.

O stupínek výše se probojovala Nikolka Bendíková, která se po několikaleté pauze vrátila do našeho oddílu a jasně dala najevo, že má stále, co předvést. Za své usilí nejen na závodech, ale i na trénincích si domů přivezla stříbrnou medaili.

Bohužel v družstvech, kde náš oddíl několikrát vybojoval titul mistrně Čr, se letos příliš nezadařilo. Bylo to také způsobeno tím, že naše medailistky se nesešly ve stejném družstvu.

Nejlépe dopadlo družstvo JČ1 ve složení Klárka Horká (7Nela Novotná (9-10) Lucie Hindy (19) a Martina Štojdlová (5) , které obsadilo mezi 25 družstvy hezké 9. místo.

Druhé jihočeské družstvo ve složení Aneta Prieglová, (14Nikola Stejskalová, (13) Marika Mikolášová (21) a Nikola Bendíková  (2) vybojovalo pěkné 15. místo.

 
Trřetí družstvo, které na mistrovství České republiky zastupovalo jihočeskou oblast také zabojovalo. Nela Kubešová (21Klára Vejsadová (3Justýna Kohoutková (20) a Dominika Stárková (17) obsadily 17. místo.
 
 

*************************

Závod ke dni dětí

25.5.2014 se závodnice z našeho oddílu zúčastnily jednoho z časově nejnáročnějšího závodu. V jeden den probíhal totiž, jak závod ZPMG tak i KPMG. Vyhlášení kombinovaného programu se z důvodu velmi vysokého počtu startujících protáhlo až do velmi pozdních hodin a některé dívky se domů dostaly vlastně až druhý den.

Nicméně v ZPMG se dívkám i v tak vysoké konkurenci docela dařilo a vybojovaly i několik medailí.

V I. kategorii medaile těsně utekla Klárce H., která obsadila 4.místo. Mezi 26 děvčaty se neztratila ani Anetka, která skončila na 7. místě. Jasmínka obsadila 13. místo a Nelinka 17. místo. Ve II. kategorii došlo zaslouženě na medaile. Nejcennější kov vybojovala Janička. Stříbro získala Nelinka. I všechny ostatní závodnice si zaslouží pochvalu za své výkony. Klárka V. (9.) Viktorka (12.) a Nikolka (20).

Ve III. kategorii Lucka obsadila 15. místo a Marika 20.

V kategorii nejstarší se na nás opět usmálo štěstí ve formě hned dvou medailí. Stříbrnou vybojovala Nikolka a bronzovou si domů odvezla Martinka                                            Domča (15) Valentýnka (23) Lucka (29)

 KPMG

Vandička zacvičila moc hezky a mezi 20 děvčaty obsadila 8. místo. Kristýnce se tentokrát moc nedařilo. V jindy moc krásných a čistých sestavách chybovala a skončila na 10. místě. v I.Vtp Adriana obsadila 7. místo a Barča 10. Šárka skončila na pěkném 6. místě.

*************************

 

Oblastní přebor okem závodnice

17.5.2014

 

 Sobotní brzké ráno začínalo velmi nepříznivě. Za oknem se na nás mračila potemnělá a zatažená obloha a déšť na sebe také nedal

dlouho čekat. Avšak vstát se muselo brzy, aby se tělocvična stihla včas připravit. Obětavé maminky již předem vyluxovaly všechny koberce a také nafoukly okolo 200 balonků, které vytvořily žlutozelenou bránu, která závodům dodala šmrnc.

 

 

Všichni, děti i rodiče, se chopili práce, a tak byly brzy připraveny lavičky pro diváky, lákavé občerstvení pro rozhodčí i ceny pro závodnice. Ještě vylepit startovní listinu a závod mohl pomaličku začít.

Všechny kategoriie základního i kombinovaného programu během dne postupně proběhly. Domácí prostředí i podpora rodičů, prarodičů, sourozenců a v neposlední řadě kamarádů všem určitě výrazně pomohla, a tak náš oddíl získal většinu medailí a s tím související postupy na mistrovství České republiky.

Na mistrovství Čr postoupily:

Základní program:

 

1.družstvo:

Klára Horká, Nela Novotná, Lucie Hindy, Martina Štojdlová

2.družstvo:

Aneta Prieglová, Nikola Stejskalová, Marika Mikolášová, Nikola Bendíková

3.družstvo:

Nela Kubešová, Klára Vejsadová, Kohoutková (Tábor), Dominika Stárková

Kombinovaný program:

1.družstvo:

Vanda Dorčáková, Kristýna Radošová, Adriana Pinlová, Šárka Mikolášová

*************************

Vlevo na zelené liště naleznete novou podsekci "Výsledky"

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotografie z Plzně: http://www.partyplzen.cz/2014/05/15/jarni-pohar-2/

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

*************************

Květinlaughvý závlaughd

3.5.2014

III. Vtp r.2004

Vandička cvičla moc hezky. Vybojovala nádherné 3.místo i když od druhého místa ji dělilo je pár setinek.

        

II. Vtp r.2002                                                                     II. Vtp r.2001

Eliška Novodvorská obsadila 6. místo.                         Kristýnka Radošová obsadila 5. místo.

       

I. Vtp

Náš oddíl získal hned dvě cenné medaile. Zlatou si domů odvezla Adriana a bronzovou Barča.

Ženy r.1997-98                                                                    Ženy r.1996 a starší

Dvě desetiny chyběly Nikče k medaili.                              Šárka cvičila moc hezky a domů  

Skončila na 4. místě.                                                             si zaslouženě dovezla stříbrnou medaili.

            

 

 

 

 

*************************

O čarodějnické koště z Vinohrad 
3.5.2014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategorie I. (2005)
Hned mezi nejmladšími závodnicemi měl Meteor medailové zástupce. Zlato vybojovala Klárka Horká a stříbro Anetka Prieglová.
 
Další závodnice z našeho oddílu:
Vavrochová Ilona (5-6)
Štrbová Jasmine (7-8)
Kubešová Nela (9)
Ryjáčková Magda (11)
 
Kategorie II. (2003)
O zlato se opět zasloužila Klárka tentokrát Vejsadová. Další medaile přibyla i Janičce Zdrhové, která obsadila
3. místo.
 
Další závodnice z našeho oddílu:
Nikola Stejskalová (4)
 
Kategorie II. (2004)
Chalupová Petra (4)
Novotná Nela (5)
Kopečná Viktorie (10)
 
 
Kategorie III.
 
Marika Mikolášová (4)
 
 
Kategorie IV. (2000)
 
Lucie Krejsová (4)
 
 
Kategorie IV.
 
Martinka Štojdlová se konečně rozloužila s bramborovými místy, když v Praze vybojovala první místo. Následovala ji Nikolka Bendíková, která si domů přivezla stříbro.  
 
Dominika Stárková (6) 
 
 
 
 

*************************

Pohár ZŠ Úšovice a Lázeňský pohár

Neděle 27.4.

III. Vtp - Náš oddíl na svých prvních závodech v kombinovaném programu zastupovala Vandička. Mezi 25 dívkami vybojovala pěkné 11. místo.

II. Vtp

Velmi pěkně zacvičené sestavy předvedla Kristýnka a zaslouženě vybojovala bronzovou medaili. Eliška se mezi 19 závodnicemi také neztratila a obsadila 9. místo.


I. Vtp

Tentokrát se děvčatům v této kategorii moc nedařilo. V konečném pořádí skončila Adriana na 10. místě a Barča hned za ní na 11.

Ženy

Šárka cvičila moc hezky a tak obsadila 5. místo. Závod v kombinovaném programu si vyzkoušela i Martinka a vybojovala pěkné 9. místo. Nikča působila v sestavách trochu nejistě, a tak obsadila místo čtrnácté.

 

 

*************************

O

vinoimagehradský hrozen

13. 4. 2014 se čtyři reprezentantky našeho oddílu vypravily do Prahy na závod volného a kombinovaného programu. Závodily v kategoriích I.Vtp a Ženy.

I. Vtp

Pro dívky to byl první závod sezóny. Sestavy s kužely se poměrně vydařily, avšak stuha dala Brače trochu zabrat, když se jí omotala okolo nohy. V konečném pořadí vybojovala Adriana bronzovou medaili a Barča obsadila nepopulární 4. místo.

 

Ženy

Šárka i Nikča, která je v této kategorii nováčkem, zacvičily moc hezky. Po první sestavě byla Šárka těsně na druhém místě, ale druhou sestavu rozhodčí tolik neocenili, a tak Šárka skončila na pátém místě. Nikča D. vybojovala 12.místo.

*************************

*Jarní pohoda*

Tábor-12. 4. 2014

Druhou dubnovou sobotu se všechny závodnice základního programu a ženy vypravily na tradiční závod pořádaný oddílem     GSK Tábor. Domů si zaslouženě dovezly nejednu medaili.

Některé kategorii byly ještě přerozdělené podle ročníků narození.

Kategorie I.A

Hned v první kategorii došlo na nejcennější medaili. Zlato si domů zaslouženě odvezla Klárka H. Pěkné 6. místo obsadila Anetka. Závodu se zúčastnila i Nelinka K. (11) a nováčci Ilonka (10) a Magda (12).

 

Kategorie I.B

Barborka (4), Eliška (5)         

Kategorie II.

Ve druhé kategorii náš oddíl obsadil všechny medailové pozice. Zlatou medaili si domů zaslouženě odvezla Nelinka N. O pár setin unikla Janičce, která skončila na druhém místě. Bronzovou medaili vybojovala     Klárka V.

Další závodnice: Nikola S. (5), Viktorka (8), Petra (12)

Kategorie III.

V této kategorii nejvíce překvapila Lucka H., která vybojovala první místo. Bohužel vyhlášení se nezúčastnila. Zabojovala i Marika M., která skončila na 5. místě.

Kategorie IV.B

Zde náš oddíl zastupovala pouze Valentýnka, která obsadila čtvrtou příčku.

Kategorie IV.A

Dalším příjemným překvapením byla Domča, která předvedla pěkné výkony a odsadila krásné druhé místo. O pět setin unikla své kamarádce a tak Nikča B. obsadila 3. místo. Neoblíbené čtvrté místo zůstalo na Martinku.

Kategorie ženy

Náš oddíl v této kategorii zastupovaly dvě gymnastky. Šárka i Nikča D. předvedly moc pěkně zacvičené sestavy a tak si domů odvezly stříbrnou a bronzovou medaili.

Fotografie: http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Jarni_pohoda_Tabor_12.4.2014/

*************************

Memoriál M. Duckeová - závod ZPMG
30.3. 2014 Mariánské Lázně
V I. kategorii, kde se sešlo 33 soutěžících se nejlépe umístila Klára Horká na pěkném 4. místě, kterou od medaile dělilo pouhých 5 setin bodu. Na dalším pěkném místě a to 9. skončila Aneta Prieglová. Nela Kubešová obsadila 26. místo.

I ve II. kategorii bohužel místo medaile došlo pouze na brambory. Tentokrát se o nepopulární, ikdyž velmi pěkné, 4.místo zasloužila Jana Zdrhová. A hned za ní se na 5.místě umístila Klára Vejsadová. Mezi 39 soupeřkami se neztratily ani Nela Novotná (10), Nikola Stejskalová (11) a Viktorie Kopečná (19).


Ve III. kategorii se na 19. místě umístila Marika Mikolášová a na 21. příčce Lucie Hindy.

Ve IV. kategorii konečně došlo na medaili. Bronzovou si domů zaslouženě odvezla Nikola Bendíková. Těsně za ní skončila na krásném 4. místě Martina Štojdlová. Nováček v této kategorii, Lucie Krejsová, obsadila 26.místo.

*************************

Jarní soustředění

20.3. - 23.3 2014

Fotografie zde: http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Jarni_soustredeni_2014/

*************************

Sportovní ples

8.2.2013-Metropol

*************************

*************************

Vánoční kapřík

Tábor 14.12.2013

V I. kategorii s nádskokem vyšším než tři body gymnastky bezkonkurenčně odsidily první místo.

ahoj

Největším překvapením pro nás bylo družstvo z druhé kategorie, které si se všemi konkurentkami poradilo a obsadilo rovněž první místo.

Družstvo závodící ve třetí kategorii si domů přivezlo stříbrné medaile.

V páté kategorii naše družstvo vybojovalo zlato.

*************************

Maturitní ples Kačky Martincové

12. 12. 2014 jste mohli vidět bývalou reprezentantku našeho oddílu v KD Vltava v roli maturantky. Nejstarší gymnastky našeho oddílu jí věnovaly předtančení v podobě sestavy "You raise me up". Večer se moc vydařil a my přejeme Kačce, aby se stejně tak vydařila maturita a následující přijímačky na VŠ.

*************************

Českomoravský pohár V.

Praha - 1. 12. 2013

 

V I. kategorii dívky se dívky jako obvykle snažily a vybojovaly 6. místo.

Ve II. gymnastky obsadily pěkné 7. místo.

V ktegorii V. našemu družstvu těsně unikla medaile a tudíž obsadilo 4.místo.

 

*************************

Českomoravský pohár IV.

Brno 24. 11. 2013

Čtvrtým závodem Českomoravského poháru byl závod v Brně, kam se gymnastky vypravily hromadným autobusem.

V I. kategorii našemu družstvu bohužel chyběla jedna gymnastka. I tak ale předvedly krásný výkon a mezi 14 družstvy zaslouženě obsadily 5.místo.

Ve II. kategorii skladba s obručema obsadila 8. místo a družstvo ze III. kategorie 7. místo.

V kategorii V. se gymnastkám konečně zadařilo a domů si odvezli cenné medaile za 3. místo.

Více fotografií na http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Ceskomoravsky_pohar_IV._Brno_2013/

*************************

Meteor cup

V sobotu 9.11.2013 proběhl na Meťáku oblastní přebor společných skladeb doprovázený závodem jednotlivců v ZPMG i KPMG. Gymnastky z Meteoru porovny své schopnosti s Táborem, Prachaticema i s Milevskem.

Společné skladby:

V I. kategorii družstvo předvedlo krásný výkon a obsadilo 1.místo.

V II. kategorii družstvo drobně chybovalo, ale i tak se děvčata snažila a obsadila rovněž 1.místo.

Ve III. kategorii tomu nebylo jinak a děvčata získala první příčku.

I v nejstarší kategorii děvčata nezaváhala a obsadila také 1. místo.

Část dopoledne, ale hlavně odpoledne proběhl závod jednotlivkyň jak v základním tak i v kombinovaném programu.

*************************

                                   

*************************

Českomoravský pohár II.

Plzeň - 2.11.2013

V I. kategorii se nejmladší skupina našeho oddílu velmi snažila a zaslouženě obsadila 6.místo.

Ve II. kategorii se už tolik nedařilo. Členky družstva nedokázaly ukočírovat nezbedné náčiní a kvůli vysokému počtu srážek za pády obsadily až 12. místo.

Ve III. kategorii bylo u naší skupiny Mambo znát zlepšení. Děvčata předvedla dobrý výkon a domů si odvezly diplomy za pěkné 9.místo.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. kategorie tradičně závod uzavírala. Našemu družstvu zprvu pořadatelé pustili špatnou hudbu, a tak začátek nebyl lehký. I tak se děvčata snažila zabojovat a nakonec obsadila 5. místo.

Fotografie: http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Ceskomoravsky_pohar_II._Plzen_2013/

*************************

Českomoravský pohár I.

Mariánské Lázně - 27.10.2013

Kategorie I. ročníky narození 2004 a mladší

S rovnými 15 body se naše družstvo umístilo na krásném 5. místě mezi vysokou konkurencí složenou ze 16 družstev z různých koutů republiky.

Kategorie II.   ročníky narození 2002 a mladší

Naše družstvo se čtyřmi obručemi bohužel ztratilo cenné body za pády náčiní, ale i tak vybojovalo 7. místo.

 

Kategorie III.  ročníky narození 2000 - 2002

Družstvo, které reprezentovalo náš oddíl v této kategorii se i přes velké úsilí neubránilo drobným chybám a obsadilo rovněž 7.místo.

                                                   

Kategorie IV. ročníky narození 1997 a starší

Družstvo nepodalo špatný výkon, avšak srážky za pády daly soupeřkám šanci, a tak družstvo skončilo na konečném 5. místě. I tak si z prvních závodů sezóny odnesly chuť do dalších závodů i pytlíček koblih.

 

 

*************************

Podzimní soustředění

17.10.-20.10. 2013

*************************

Letní soustředění

9.8.-17.8 2013

V srpnu proběhlo každoroční soustředění v hotelu Fontána v Hrdoňově, které bylo zaměřené na kondičku a přípravu skladeb na podzimní sezónu.

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Letni_soustredeni_2013/

*************************

Rozlučka a vítání léta

Ve čtvrtek 20.6. proběhla na Meteoru rozlučka provázená programem pro děti. Počasí nám naštěstí vyloženě přálo, a tak se celé odpoledne vydařilo.

http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Rozlucka_2013/

*************************

Více fotografií nejen z MČR naleznete na http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/.

 

*************************

Mistrovství České republiky

v kombinovaném programu moderní gymnastiky

2013

I v kombinovaném programu měl na MČR náš oddíl reprezentantky. Ty se do Ostravy vypravily 2.6.2013.

Za jižní Čechy bylo nominováno pouze jedno družstvo a to ve složení Novodvorská (13), Radošová (8), Drdlová (13) a Tošnerová (8). Všechny předvedly pěkné výkony a obsadily celkové 12. místo.

 

*************************

Mistrovství České republiky

v základním programu moderní gymnastiky

2013

Prvního červnového dne se závodnice, které si vybojovaly postup na MČR, vypravily až do Ostravy, aby reprezentovaly Jihočeskou oblast. Své poslání vyplnily výborně a tak se náš oddíl mohl radovat z medailí na jednom z nejdůležitějších závodů celé sezóny.

Dorčáková Vanda vybojovala v I. kategorii nádherné 2. místo a stala se tak vícemistrní České republiky.

Ve IV. kategorii se prosadila Martina Štojdlová, která zaslouženě získala bronzovou medaili.

Celý závod probíhal jako závod družstev. Jihočeskou oblast reprezentovaly hned tři družstva. Družstvo JČ1 ve složení Dorčáková (2), Vejsadová (17), Polívková (9), Štojdlová (3) získaly ve veliké konkurenci 3. místo.

Pěkné 13. místo obsadilo družstvo JČ2 ve složení Prieglová (9), Zdrhová (16), Krejsová (19) a Ševčíková (8).

Na 19. místě skončilo družstvo JČ3, které zastupovaly Horká (19), Stejskalová (18), Zelenková (18) a Stárková (10).

*************************

                               image

*************************

ZÁVOD KE DNI DĚTÍ

26.5.2013 se dívky vydaly na každoroční závod do Prahy a i tady obsadily krásná místa.

ZPMG

Zlato: Vandička D.

Zlato: Klára V.

Stříbro: Janička Z.

Stříbro: Marťa Š.

KPMG

Stříbro: Barča B.

Bronz: Šárka M.

*************************

Jarní pohár města Plzeň

Dne 25.5.2013 se naše závodnice vypravily na závody do Plzně, odkud přivezly i několik krásných medailí.

ZPMG

Vandička Dorčáková si jednoduše poradila s konkurencí a vybojovala zlatou medaili.

Další tentokrát však bronzovou medaili si domů zaslouženě odvezla Marťa Štojdlová.

KPMG

Kristínka Radošová nezaváhala a obsadila úžasné 1. místo. Šárka Mikolášová také nezůstala pozádu a vybojovala stříbrnou medaili.

*************************

Oblastní přebor ZPMG a KPMG 2013

V neděli 19. května se naše závodnice vypravily na oblastní přebor do Tábora, kde se mimo medaile a jiné drobnosti bojovalo i o postup na Mistrovství České republiky.

Základní program moderní gymnastiky

V I.-IV. kategorii naše závodnice nedaly soupeřkám velké šance a pro náš oddíl vybojovaly 10 medailí.

V každé kategorii postupují závodnice na prvním, druhém a třetím místě na MČR.

I. Kategorie                                                                        II. Kategorie

1. Dorčáková Vanda                                                                      1. Vejsadová Klára

2. Prieglová Aneta                                                                         2. Zdrhová Jana

3. Horká Klára                                                                              3. Stejskalová Nikola

        4. Kopečná Viktorie

        5. Novotná Nela

        7. Chalupová Petra

III. Kategorie                                                                        IV. Kategorie

1. Polívková Valentýna                                                                    1. Štojdlová Martina

2. Krejsová Lucie                                                                            2. Ševčíková Kristýna

3. Zelenková Karolína                                                                      3. Stárková Dominika

        7. Krejsová Barbora

                                   

Kombinovaný program moderní gymnastiky

Všechny závodnice, které se umístily na prvním místě, postupují na MČR.

III. Vtp                                                                                              II. Vtp   

1. Eliška Novodvorská                                                                             1. Radošová Kristýna

                                                                                                                2. Šafránková Barbora

I. Vtp                                                              Ženy

1. Pinlová Adriana                                                                                     1. Sarah Tošnerová

2. Bocková Barbora                                                                                   2. Šárka Mikolášová

3. Drdlová Nikola                                                                                       3. Kateřina Martincová

*************************

11.5.2013 se naše závodnice KPMG vypravily do Prahy na Květinový závod.

 

Ve II. Vtp nás reprezentovala Kristýnka Radošová v jindy čisté obruči tentokrát trochu zaváhala a dopustila se pár malých chyb.

V I. Vtp (1999-1998) měla Adriana Pinlová opět potíže se stuhou, ale i tak se umístila na 11. místě. U Barči Bockové bylo vidět výrazné zlepšení a to hlavně u sestavy se stuhou. Neposedná kuželka jí ale bohužel vylétla z koberce, což Barče způsobilo bodovou ztrátu. I tak ale vybojovala pěkné 16. místo.

V I. Vtp (1997) nás reprezentovala Nikola Drdlová a i přes malý pád kuželky obsadila 7. místo.

V kategorii žen těsně za medailovým příčkami skončila Šárka Mikolášová na 4. místě. Kateřina Martincová předvedla tentokrát pěkný výkon s čistými obraty.

 

 

 

*************************

28.4.2013 se závodnice KPMG zúčastnily POHÁRU ZŠ ÚŠOVICE A LÁZEŇSKÉHO POHÁRU.

Ve III. Vtp zabojovala Eliška Novodvorská a ve velké konkurenci nakonec obsadila 29. místo.

Ve II. Vtp předvedla Kristýnka Radošová skvělý výkon s míčem i obručí a zaslouženě tak vybojovala 7. místo.

V I. Vtp měl náš oddíl hned tři závodnice. Nejlépe dopadla Nikola Drdlová, která předvedla sebejistý výkon jen s drobnými chybami a obsadila těsné 10. místo. Následovala ji Adriana Pinlová, která i přes potíže se zauzlovanou stuhou získala 11. příčku. Na Barboru Bockovou nejdříve dopadla počáteční nervozita a kužele i stuha ji trošku pozlobili. I přesto si však domů odvezla pěkné 14. místo.

V kategorii žen se na náš oddíl konečně usmálo štěstí. Za svůj čistý výkon si domů Šárka Mikolášová odvezla bronzovou medaili. Bohužel ji jen o vlásek unikla medaile stříbrná. V konkurenci se neztratila ani Kateřina Martincová a obsadila 6. příčku.

*************************

V sobotu 27.4.2013 se jako každý rok vypravily naše závodnice do Prahy na závod O ČARODĚJNICKÉ KOŠTĚ Z VINOHRAD. Mezi konkurencí z celé České republiky se vůbec neztratily a přivezly si domů hned několik medailí.

 

V I.kat.B roč. 2005 se se svým výkonem prosadila Aneta Prieglová a vybojovala  bronzovou medaili. Dále náš oddíl zastupovala Klára Horká, která obsadila 6. místo.

V I.kat.A roč. 2004 se nejlépe umístila Vanda Dorčáková na 4. místě. Jen s malým bodovým rozdílem ji následovala Petra Chalupová, která obsadila 6. místo. Viktorka Kopečná obsadila místo 9. a Nela Novotná hned za ní místo 10.

V II.kat. B roč. 2003 získal náš oddíl hned dva nejcennější kovy. Zlato si domů odvezla Janička Zdrhová. Stříbrnou medaili vybojovala Klára Vejsadová. 5. místo obsadila Nikola Stejskalová.

Ve II.kat. A roč 2002 měl náš oddíl jedinou zástupkyni. Tou byla Marika Mikolášová, která obsadila 9. místo.

Ve III.kat. 2000-2001 se nejlépe umístila Valentýnka Polívková, které uniklo o pět setin místo na stupínku a obsadila tak   4. příčku. Lucka a Barča Krejsů se podělily o pěkné 9. místo.

Ve IV. kat. 1999 a st. vybojovala Marťa Štojdlová zaslouženou stříbrnou medaili. Pěkný výkon předvedla i Domča Stárková a obsadila těsnou 4. příčku.

Zdroj fotografií: http://moderkavinohrady.rajce.idnes.cz/Koste_2013_gymphoto/

 

*************************

V neděli 14.4.2013 se vybrané závodnice vypravily na tradiční Memoriál M. Duckeové a Pohár města M. Lázně. Přestože cenné kovy tentokrát přenechaly soupeřkám i tak předvedli skvělé výkony.

Výsledky:

I.kat. 2004 a ml.     celkem 33 závodnic
1. Jirásková Věra SK MG Slovan Plzeň
2. Šebková Julie SK MG Stodůlky Praha
3. Chrevníčková Lucie Sokol Malá Strana
    4. Dorčáková Vanda TJ Meteor Č.Budějovice
    15. Novotná Nela TJ Meteor ČB
    16. Chalupová Petra TJ Meteor ČB
    17. Kopečná Viktorie TJ Meteor ČB

II.kat. 2002-2003      celkem 25 závodnic
1.Studihradová Nikol TJ VS Zelený pruh Praha
2. Nová Veronika SK MG Stodůlky Praha
3. Butorová Markéta GSK Mariánské Lázně
    6. Vejsadová Klára TJ Meteor ČB
    13. Zdrhová Jana TJ Meteor ČB
    17. Mikolášová Marika TJ Meteor ČB
    18. Stejskalová Nikola TJ Meteor ČB

III. kat. 2000-2001     celkem 17 závodnic
1.Van Pham Thanh SK MG Stodůlky Praha
2. Grandová Paula SK MG Stodůlky Praha
3. Sluková Kristýna SK MG Stodůlky Praha
    9. Polívková Valentýna TJ Meteor ČB
    11.Krejsová Lucie TJ Meteor ČB
    15. Krejsová Barbora TJ Meteor ČB

IV.kat. 1999 a st.      celkem 13 závodnic
1.Navrátilová Denisa GSK Mariánské Lázně
2. Rothová Markéta GSK Mariánské Lázně
3. Barešová Lenka SK MG Stodůlky Praha
    6. Stárková Dominika TJ Meteor ČB
    10. Štojdlová Martina TJ Meteor ČB

*************************

Prvním závodem je každoročně pro závodnice Meteoru závod „JARNÍ POHODA“, který pořádá Gymnastický klub Tábor. Letos proběhl v sobotu 6.4. 2013. Do tělocvičny gymnázia P.d. Coubertaina se sjelo 99 závodnic z 6 oddílů ČR. Pro některé závodnice je závod zároveň přestupem do vyšší kategorie – musejí tak zvládnout nové sestavy a nové náčiní. Naše gymnastky dokázaly zúročit náročnou předzávodní přípravu, podaly dobré výkony a odvezly si hned 9 cenných medailí.

Výsledky:

Kat. I.B roč. 2005
1. Prieglová Aneta TJ Meteor ČB 2.tř.
2. Poláková Daniela TJ Vodní Stavby Praha
3. Horká Klára TJ Meteor ČB 2. Tř.

Kat. I.A roč. 2004
1. Segerová Štěpánka TJ VS Praha
2. Brandnerová Emma TJ VS Praha
3. Dorčáková Vanda TJ Meteor ČB 3.tř.
    4. Kopečná Viktorie TJ Meteor ČB 3.tř.
    5.Novotná Nela TJ Meteor ČB 2.tř.
    8. Chalupová Petra TJ Meteor ČB 2.tř.Kat. II. 2002 - 2003
1. Stejskalová Nikola TJ Meteor ČB 3.tř
2. Kohoutková Justýna GSK Tábor
3. Zdrhová Jana TJ Meteor ČB 4.tř.
    4. Vejsadová Klára TJ Meteor ČB 4.tř.
    5. Mikolášová Marika TJ Meteor ČB 4.tř

Kat. III. 2000-2001
1. Zelenková Karolína GSK Tábor
2. Polívková Valentýna TJ Meteor ČB
3. Doležalová Marie Sokol Královské Vinohrady Praha
    5. Krejsová Lucie TJ Meteor ČB 6.tř
    6.Krejsová Barbora TJ Meteor ČB 6.tř.

Kat. IV. 1999 a st
1. Štojdlová Martina TJ Meteor ČB
2. Ševčíková Kristýna GSK Tábor
3. Stárková Dominika TJ Meteor ČB

by StartNow">Ženyimage 1996 a st.
1. Tošnerová Sarah TJ Meteor ČB
2. Roztočilová Markéta GSK Tábor
3. Mikolášová Šárka TJ Meteor ČB
    4. Martincová Kateřina TJ Meteor ČB

*************************

 

 

Ve dnech 7-10.3 jsme se zúčastnili jarního soustředění v hotelu Fontána na Hrdoňově. Připravovali jsme se na jarní sezónu, která začne již první dubnový víkend.

 

Více fotografií zde: http://gymnastika-meteor.rajce.idnes.cz/Jarni_soustredeni_2013/

 

*************************

Ve středu 20.2.2013 se vybrané závodnice oddílu zůčastnily vyhlášení ankety "Nejlepší jihočeský sportovec do 15ti let".

Za Tj Meteor byla v kategorii jednotlivci nominovaná Barbora Bocková-Dvojnásobná Mistryně ČR v ZPMG.

V kategorii týmy byly nominovány hned dvě družstva.

1. družstvo ZPMG - Dorčáková Vanda, Tlačilová Tereza, Fuková Barbora, Bocková Barbora - Mistryně ČR ZPMG v soutěži družstev.

2. družstvo - Drdlová Nikola, Stárková Dominika, Pinlová Adriana, Bocková Barbora - 3. místo v Českomoravském poháru společných skladeb (série 6 závodů)

 

 

*************************

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist
aktualizováno: 22.05.2018 13:48:23